WhatsApp’tan Para Gönderme İşlemi!

/ 3 Temmuz 2020 / 5.842 / yorumsuz
WhatsApp’tan Para Gönderme İşlemi!

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, getirdiği güncellemeler sayesinde kullanıcılara daha da iyi deneyim sunuyor. WhatsApp uygulaması özelliklerine yeni bir özellik daha ekledi. Bu özellik ise WhatsApp üzerinden para gönderme işlemi. WhatsApp, Hindistan’da olan kullanıcılar için ödeme hizmetini aktif hale getirdi. Gelen bu yeni özellik sayesinde uygulamanın beta sürümü aktif edildi.

Gelen yeni özellik, ülkenin popüler bankacılık kurumlarının çoğunu kapsayan UPI yani Birleştirilmiş Ödemeler Arayüzü adlı programa bağlı olarak çalışmaktadır. Kullanıcılar tarafından WhatsApp üzerinden birbirine para transfer işlemi gerçekleşecek. Sunulan hizmet, Hindistan Devlet Bankası, ICICI Bankası, HDFC Bankası ve Eksen Bankası dahil olmak üzere bölgede yer alan birçok banka listesine sahip.

Merak edilen konu ise ödeme sisteminin nasıl çalıştığıdır. Ödeme sisteminin nasıl çalıştığına dair bir bilgi şu an için bulunmamaktadır. Ancak kullanıcıların bağlantılı banka hesap kurulumunu gerçekleştirmesi gerekiyor. Özelliği aktif ettiğiniz zaman cep telefon numaranız ile banka hesabınızı eşleştirme işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Gerçekleşen ödemeler, para transferleri bankanız aracılığı ile gerçekleşiyor. SMS gönderme işlemi ve SMS onaylaması ardından para gönderme işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Listelenen bankalarda kullanmak istediğiniz bankayı seçip, eşleştirme yapıp ardından WhatsApp üzerinden göndermek istediğiniz kişiyi seçmeniz yeterli olacaktır. Konum atar gibi karşı tarafa mesaj gönderip, para miktarı karşı tarafta görünecektir. Şimdilik beta sürecinde olan bu özelliğin kısa bir süre sonra betadan çıkması beklentiler arasında yerini alıyor. İlerleyen dönemlerde ise Avrupa ve Amerika başta olmak üzere bu özelliğin yayılması bekleniliyor. Ülkemizde de kullanılması beklenen bu özelliğin ne zaman geleceği konusunda da bir bilgi yer almamaktadır. WhatsApp uygulamasına gelen bu özellik hakkında düşünceleriniz nelerdir? Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.