İşletim Sistemiyle Uyumlu Olmayan Programların Kullanımı

/ 27 Nisan 2021 / 688 / yorumsuz
İşletim Sistemiyle Uyumlu Olmayan Programların Kullanımı

Bilgisayarlarda belirli donanımlar mevcuttur ve kullanabileceğiniz programlar bu donanımlarla uyumlu olmalıdır. 64 ve 32 bit seçenekleri ile uyumlu olan programları bilgisayarınızda kullanabilirsiniz ancak 32 bit bilgisayara 64 bit’lik bir program yüklerseniz programı kullanamazsınız.

32-bit ile 64-bit Arasındaki Temel Farklar

Bilgisayarınızın kaç bit olduğunu öğrenmek için, bilgisayarın özellikler kısmına uğrayabilirsiniz. Bunun dışında çalıştır yazarak cmd.exe komutu yazınız. Açılacak dos penceresine “msinfo32” komutunu yazdığınızda “sistem bilgisi” panelinde “sistem türü” kısmında kaç bit olduğunu öğrenebilirsiniz.

Eğer indirmek istediğiniz program inmiyorsa, uyumlu değil mesajı alıyorsanız büyük ihtimalle donanımsal olarak uyuşmazlık söz konusudur. Bu yüzden programı indiremezsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz