Windows 10’Da Fare Hızını Nasıl Değiştiririz?

/ 28 Nisan 2021 / 665 / yorumsuz
Windows 10’Da Fare Hızını Nasıl Değiştiririz?

Fare, bilgisayarımızı kontrol etmemizi sağlayan en önemli araçlardan biridir. Fare hızı da bilgisayarlardaki işlemleri halletmemizde çok önemli bir rol oynar. Peki fare hızımızı nasıl değiştirebiliriz?

1600 DPI USB LED Kablolu Fare Optik Gaming Mouse Fare PC Laptop Için  Kaydırma Tekerleği Fareler A30 Kategoride. Fareler

Öncelikle windows arama kutusuna ‘fare’ yazın ve sağ tarafta fare ayarlarına basın ve o sayfaya girin. Bu sayfaya geldiğinizde fare hızınızı dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Sağ tarafta ise ek fare seçeneklerine basın. Burada birçok özelliği kontrol edebileceğiniz seçenekler yer almaktadır. Düğme yapılandırmasında ise sağ ve sol düğmelerin ne gibi işleve sahip olacağını belirleyebilirsiniz. Tamamen isteğinize göre. Ve çift tıklama hızı son derece önemlidir. bu çift tıklama arasındaki zamanı ayarlamanıza olanak sağlar.

Kablosuz Optik Mouse G218 3D PC Laptop Maus Fare 1600 DPI Fiyatları ve  Özellikleri

İşaretçi ayarı ile de bu bölümde karşılaşacaksınız. Bu da farenizin hangi simge halinde görüneceğini belirtir. Diğer tüm özellikleri farenin ayarlar bölümünde bulabilme imkanına sahipsiniz. Son olarak farenin donanımı ile ilgili ayarlar da son derece önemlidir. Eğer farenizde bir donanımsal hata keşfetmediyseniz bu ayarları kullanmanıza gerek yoktur.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz