Xiaomi artık SE model üretmeyecek!

/ 11 Mart 2019 / 237 / yorumsuz
Xiaomi artık SE model üretmeyecek!

Xiaomi’nin göz bebeği olan Mi 8 ve Mi 9 serilerinden ziyade ekonomik olarak karşımıza gelen SE modelleriyle bütçe dostu bir şekilde pazarda yerini almıştı. Ancak gelen bilgilere göre Xiaomi artık önümüzdeki süreçte bu modellerin üretimini bitireceği söyleniyor.

Şirket yetkilisinin kısa süre önce bir açıklamasıyla beraber, gelecek üretimlerde ekonomik bir SE modelinin gelmeyeceği belirtildi. Bu bakımdan Xiaomi’nin bütçe dostu olan SE modellerini artık raflardan kaldıracağı öngörülüyor. Xiaomi bütçe dostu olan modellerini artık üretmeyecek. Xiaomi şirket yetkilisinin yapmış olduğu açıklama Xiaomi sevenlerini üzecek cinsten geldi. İşte detaylar…

Xiaomi, ekonomik telefon üretmeyecek!

Xiaomi yetkililerinden olan Wang Teng Thomas‘ın yapmış olduğu bir açıklama ile ekonomik fiyatlı SE modellerinin artık üretilmeyeceği ifade edildi. Açık ve net bir şekilde resen Mi 10 serisi ile beraber bir SE modelinin olmayacağını ifade eden yetkili, ufak ekrana sahip üretmiş oldukları model akıllı telefonların satışının zor olduğunu dile getirdi.

Hem işlemci hem kamera hemde birçok ufak detaydan mahrum kalan SE modelleri bütçe dostu ile birçok kitleye hitap ediyordu. Ayrıca SE modellerinde yer alan özelliklerin ise orta seviyeden biraz üst seviye olduğunu belirtelim.

Şirketin ise son yaptığı açıklama ile beraber, uygun ve kalitesiz bir üretim yapmamak adına, yeni kararlar aldıkları görülüyor. Şirketin açıklamasıyla beraber, ilerleyen üretimlerde, akıllı telefon üretimlerinde yeni bir fiyat artışı zam olacağı ve bunla beraber SE modelinin gelmeyeceği kesin. Fiyat yani zam artışı ise en az 100 dolar olması bekleniyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


İrem Yüngül

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.