Xiaomi Mi 9 Lite Sıfırlama İşlemi

/ 5 Ekim 2019 / 601 / yorumsuz
Xiaomi Mi 9 Lite Sıfırlama İşlemi

Bu yazımızda sizlere Xiaomi Mi 9 Lite cihazları nasıl fabrika ayarlarına döndüreceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Eğer siz de Xiaomi Mi 9 Lite cihaza sahipseniz ve cihazınızda yer alan virüslerden kaynaklı olarak sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sadece virüs değil aynı zamanda servise gönderdiğiniz zaman ya da ikinci el olarak satacağınızdan dolayı cihazınızı fabrika ayarlarına dönderebilirsiniz.

Cihazınızı sıfırlamadan önce, cihazınızda yer alan resimleri, dosyalar, rehberinizi yedeklemeniz gerekiyor. Sıfırlama işlemi sonrası cihazınızda yer alan uygulamalar ve dosyalar silinecektir. Yedekleme işlemi sonrası cihazınızın şarj seviyesini kontrol edin. Şarj seviyenizin en az %50 olması gerekiyor. Bu işlemleri tamamladıktan sonra sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sıfırlama işleminin ardından cihazın menüsüne girin. Daha sonra Ayarlar alanına geçiş yapın. Yedekle ve sıfırla alanını takip edin. Ardından fabrika ayarlarını sıfırla, telefonu sıfırla adımlarını seçtikten sonra her şeyi sil seçeneğine basın. Bu adımlar sayesinde Xiaomi Mi 9 Lite format atma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Basit adımlar sayesinde hiçbir zorluk olmadan bu işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.

Başka bir sıfırlama yöntemi ise, cihazınızı kapatın ve daha sonra ses açma tuşu ve home tuşuna beraber basın. Ekrana logo gelene kadar basılı tutmaya devam edin. Logo geldikten sonra Recovery, Wipe data, Wipe all data, Confirm adımlarını takip ederek sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.