Xiaomi üçlü ön kamera patenti aldı!

/ 24 Nisan 2019 / 661 / yorumsuz
Xiaomi üçlü ön kamera patenti aldı!

Xiaomi’den üçlü ön kamera patenti dikkatleri çekmeyi başardı. İşte tüm detaylar…

Her geçen gün akıllı telefon sektöründe arka kamera sayısı artış göstermeye başladı. İlk zamanlarda bir adet olan arka kamera zaman içerisinde çift arka kameraya dönüşürken, ön kamera sayısı için işler bu sefer tam tersine döndü. Rekabet çok farklı bir hale geliyor, artık ilgi ön kameralara çevrilmiş durumda…

Galaxy S10 Plus ve diğer yeni akıllı telefonların ön kamerası çift olarak geliyor. Kısa süre önce ise LG’den üç ön kameraya sahip bir telefon üretmek adına patent aldığını sizlere belirtmiştik. Bu sefer ise Xiaomi bir adım atarak ön kamerasıyla ilgi çekmeye başladı.

Xiaomi üç ön kameralı telefon patenti haberi!

Tüm dünyanın yakından tanımış olduğu Çin konumlu akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Mi Mix 3 ile benzerlik gösteren üç ön kameralı ve kıaklı bir tasarım ile çentiksiz bir ekran tasarımı ile gelecek. Buna ek olarak açılabilir kamera tasarımı yada tam ekran çentik kullanımını tercih edecek gibi duruyor. İşlevi elbette düşündüğümüzde ön kısımdaki ana kamera ile süper açılı geniş bir kamera eşlik edecek diye düşünüyoruz.

Üçüncü olan kamera ise ToF sensörü olarak gelebilir. Patentin alınması ile direk telefonun üretileceğini söyleyemeyiz. Belkide hiç üretilmeyecek ancak beklentilere göre konuşacak olursak, Mi Mix 4 yada Mi 10 model akıllı telefon ile böyle bir donanımın geleceği düşünülüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.