Xiaomi Türkiye Dağıtıcı Yetkili Servisi Kim?

/ 28 Temmuz 2019 / 1.263 / yorumsuz
Xiaomi Türkiye Dağıtıcı Yetkili Servisi Kim?

Bu yazımızda Xiaomi Türkiye yetkili servisinin kim ve Türkiye’de nereye baktığı konusunda bilgi vereceğiz. Xiaomi’nin Türkiye’de yer alan yetkili servisleri; İzmir, İstanbul, Ankara, Adana ve Bursa’da yer almaktadır. Xiaomi markası son dönemlerde piyasada cihazları ile popülerleşmeye başladı. Aslında Xiaomi 2010 yılında Çin’de kuruldu ve 2018 yılında ülke borsasında konumunu aldı.

Xiaomi markasının önceden adını bile bilmezken bir anda piyasada yükseldi ve akıllı cihaz konusunda, en büyükler arasında 4. Sıraya sahip oldu. Son yıllarda çıkarmış olduğu güzel cihazlar sayesinde kullanıcılardan olumlu tepki toplayan Xiaomi, güzel telefon modelleriyle önemli satış rakamlarına sahip oldu. Ancak Xiaomi’nin Türkiye pazarında bir belirsizliği var. Bu durumun sebebi de satış desteğinin olmaması.

Akıllı telefonlar için satış sonrası destek oldukça önemli bir kavramdır. Xiaomi distribötörü basın açıklamasıyla tek yetkili servis olduğunu belirtti. Ancak bu servisin resmi sitesinde uluslararası olan desteği yer almamaktadır. Resmi satış mağazaları olarak bilinen Evofone’nin, İstanbul’da birçok mağazası bulunmaktadır. Eğer garanti sorgulaması yapmak istiyorsanız IMEI numarasından yani mi.com/global/verify/#/en/tab/imei sayfasından garanti sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Xiaomi markası aynı zamanda çok sayıda markanın satışlarını gerçekleştirmektedir. Diğer markaların ithalatını yapıyor ve yetkili servisi Türkiye’de Kadıköy, Etiler, Kızılay, İzmir Çankaya, Adana ve Bursa teknik servisleri bulunmaktadır. Mi ile Genpa arasında bir anlaşma gerçekleşti ve Türkiye yetkili servis olarak birçok cihaza garanti hizmeti sunacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.