Yeni Android Sürümü Etkili Bir Özellik ile Geliyor

/ 16 Kasım 2018 / 1.096 / yorumsuz
Yeni Android Sürümü Etkili Bir Özellik ile Geliyor

Yeni Android Sürümü Etkili Bir Özellik ile Geliyor

 

Dünya üzerinde epey yaygınlık kazanan Android işletim sistemi, gelişim göstermeye devam ediyor. Bu konudaki çalışmalarını son sürat devam ettiren Google, nitekim şimdilerde etkili bir yetenek üzerine yoğunlaşıyor. Buna göre yeni Android sürümü ile aynı anda iki farklı uygulamayı kullanabilme özelliği geliyor. Şu anda aktif bir şekilde kullanılmakta olan iki farklı pencerede uygulama açma özelliğinden çok daha farklı bir yetenek söz konusu.

İki Farklı Uygulamayı Eş Zamanlı Kullanın

 

Hali hazırda kullanılmakta olan özellik, iki farklı pencere üzerinden uygulama açmayı sağlıyor. Ancak yaşanabilen arka plan eşitleme sorunu ve performans problemi gibi hususlar sonucunda ne yazık ki sıkıntılı bir kullanıcı deneyimi oluşabiliyor. Android Q ile geleceği açıklanan özellik ise çok daha akıcı ve gelişmiş olacak.

Android Q Multi Resume adıyla duyurulan yeni özellik, aynı anda iki farklı uygulamayı kontrol etmeyi mümkün kılıyor. Şöyle ki siz iki uygulamadan herhangi birini kullanırken diğeri de tam anlamıyla açık kalacak. Ekranın diğer bölümüne geçtiğiniz anda kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Ayrıca canlı bir akış var ise bunu takip etmek mümkün olacak.

Android Q Yeni Güncelleme Çıkış Tarihi

 

Söz konusu yeniliği içerecek olan Android Q güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı ne yazık ki bilinmiyor. Konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmayan Google, ne yazık ki çıkış tarihi bilgisini şimdilik gizli tutuyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.