Seveceğiniz Android Q özellikleri: Katlanabilirler için daha iyi destek sağlıyor

/ 22 Mayıs 2019 / 932 / yorumsuz
Seveceğiniz Android Q özellikleri: Katlanabilirler için daha iyi destek sağlıyor

Seveceğiniz Android Q özellikleri: Katlanabilirler için daha iyi destek sağlıyor

“Büyük ekran” cihaz kategorisinin tamamı, katlanabilir telefonların burada olduğunu tekrar ziyaret ederek biraz ihtiyaç duyuyor.

atlanabilir telefonlar burada. Samsung ve Huawei gibi şirketlerin liderliğini yapan şirketlerle , daha küçük bir ekrandan bir veya daha fazla ekrana dönüşen telefonları ve diğer cihazları hemen hemen Android donanım ortağının her birinden görmeyi bekliyoruz. Bazıları harika olacak, bazıları olmayabilir ama hepsi bir şeye bağlı olacak: işletim sisteminden destek.

Android Q ile geliyor . Ekran Sürekliliği adı verilen daha büyük bir özelliğin bir parçası olarak, Google katlama cihazlarında gördüğünüz deneyimin Android’in bugün telefonlarda nasıl çalıştığıyla karşılaştırılabilir olduğundan emin olmaya çalışıyor. Bu, bir cihaz oluşturan her şirketin deneyim ve kullanıcı arayüzünün çoğunu özelleştirebileceği anlamına gelir, ancak temel işlemler cihazdan cihaza aynıdır.

 

Katlanabilir bir ekranla – bunun tek bir büyük ekran veya iki kusursuz şekilde eşleştirilmiş ekran olması önemli değil – Google’ın geliştiricilere vermek istediği iki önemli özellik var, böylece her iki ekran boyutundan da yararlanabilecekler. Bu önemli; Google, mekaniği belirleyebileceğini ve geliştiricilerin, uygulamalarını katlanabilir bir ekranda kullanmamızı isteyen yaratıcı yollar bulmak için daha fazla kaynak harcamasını sağlayacağını biliyor. Bu, kullandığımız telefonlarda harika fikirlerin ortaya çıkması ve Google’ın yapması çok iyi bir şey olduğu; “Hisse Senedi” Android, telefonların harika şeyler yapması için ince ayar yapan şirketlerden çıkan yazılımın vazgeçilmez özellikleri ile birlikte gelir.

Google’ın ağır kaldırma işlemini yapması gerekir, böylece geliştiriciler harika uygulamalar yapmaya odaklanabilir.

Google’ın Android Q’da desteklediği en büyük katlanabilir özellik, bir uygulamayı bir ekran yapılandırmasında başlatmamızı ve uygulamanın diğerine sorunsuz bir şekilde değişmesini sağlamak. Bu, Facebook’u daha küçük tek ekranda açabilir, daha sonra katlanabilir telefonunuzu açabilir ve büyük ekran deneyimini herhangi bir sorun yaşamadan yaşayabilirsiniz. Bu, bir tabletteki pencere boyutunu değiştirirken de aynı şekilde yapılır veya Chromebook, birçok kullanıcının size çok fazla çalışma yapmanız gerektiğini söyleyebilir.

Neyse ki, görünüşe göre bu cephede işler daha da iyi oldu. Katlanabilir destekle ilgili Google I / O 2019 geliştirici oturumu sırasında Gameloft’tan Ian Lohe Chung , Android için Asphalt 9 uygulamasını yeni katlanabilir desteğiyle nasıl oluşturduklarını anlatıyor . Şirket belirli bir ekran yapılandırması için geliştirmeye çalışmayı bıraktı, bunun yerine “Cihaz Bilinmiyor” olarak adlandırdığı şeyi yapmayı seçti. Tasarımcılar, her şeyin ekran konfigürasyonlarına nasıl baktığına odaklanır ve işlerin nasıl değiştiğine dair “grunt work” oyun motoruna ve Android ekran yöneticisine bırakılır.

Katlanabilirler, geliştirici bakış açısından tamamen yeni özellikler ve tuzaklar içeren tamamen yeni bir cihaz kategorisidir.

Elbette geniş ekranda görmek isteyeceğiniz daha fazla özellik var. Önemli olan biri, Android’in resim görüntüleme işlevlerinde çoklu pencere ve resim ile yaptığı bir kerede birden fazla uygulamayı çalıştırabilmektir. Hem metin hem de görüntüler için sürükle ve bırak gibi işlevler veya birden fazla ekranda görüntülendiğinde bir uygulamanın nasıl odaklanacağının belirlenmesi Android Q’da, geliştiricilere izin veren değişiklikler gibi katlanabilir cihazlar için yapılan değişiklikler nedeniyle kolaylaştırabilir İkinci bir ekrana yerleştirildiğinde uygulamalarının nasıl çalışacağına karar verin.

Katlanabilir telefonlar geliştiriciler için büyük bir değişikliktir ve Google’ın bu “büyük iş” için cömert bir miktarda destek sağlaması önemlidir. Umarım, bu değişiklikler, katlanabilir cihazlar üreten şirketlerin kendileri denemek ve yapmak zorunda kalmayacakları anlamına gelir; bu, uygulamaların onları çalıştırmak için hangi cihazın kullanıldığına bağlı olarak farklı davrandığı ayrık bir ekosisteme yol açar. 2019, katlanan telefonlarda uygulama oluşturma konusunda deneylerle dolu olacak. Umarım, mükemmel oldukları ortaya çıkar.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.