Android Q için yeni bir özellik daha belli oldu!

/ 19 Mart 2019 / 587 / yorumsuz
Android Q için yeni bir özellik daha belli oldu!

Android Q hakkında her geçen gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgilere göre dosya yöneticisi kullanıcılara varsayılan olarak geliyor. İşte detaylar…

Android’in son sürümü ve yeni olan 10 veya Q beta kısa bir süre önce Pixel modelleri için yayınlanmıştı. Google’ın yeni işletim sisteminde çok güzel ve kullanışlı bazı özellikler yer alıyor. Bu özellikler içerisinde Dosya yöneticisi içinde bir güncelleme sunan Google, artık dosya transferleri yapılırken, içerik görüntülenmesini kullanıcılara sunuyor.

Herhangi bir e-posta içerisine dosya eklemek istediğiniz sırada yada bir içeriği internet ortamıyla çalışan, WP, Facebook yada instagram dahil birçok platforma yükleme sırasında, seçilen dosyaya tekrardan bakmaya gerek kalmadan, o dosyanın sizin istediğiniz dosya olduğunun ön izlemesini yapabilecek ve kontrol etme imkanına sahip olacaksınız. Google‘ın bu özelliği dosyalar uygulamasına eklemiş olduğunu ve genişlet tuşu yardımıyla ön izlemenin yapılabileceğini ifade ediyor.

Google’un beta sisteminde kaydedilen bu özellikler içerisinde dosya yönetici görsel ve performans olarak daha önceki Android sistemlerine göre çok daha iyi çalışmakta. Birçok iyileştirmeyi bünyesinde barındıran Android Q sistemi, ile dosyaları türlere göre de sıralamanızı mümkün kılıyor.

Android Q için beta sürümü şuan yayında olup, final sürümünü yani tüm kullanıcılara gelmesi Ağustos ayını bulacak. Siz Google’ın yeni işletim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Son model telefonların hızına hız katan ve kullanıcı dostu olan bu sistem çok konuşulacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.