Yeni Başlayanlar için Android: Bloatware

/ 8 Nisan 2018 / 1.710 / yorumsuz
Yeni Başlayanlar için Android: Bloatware

Yeni Başlayanlar için Android: Bloatware

Bloatware: Cihazınızda ihtiyacınız olmayan ve silemeyeceğiniz önemsiz uygulamalar olarak bilinir. Sisteminizi yavaşlatırlar ve değerli depolama alanı tüketirler. Peki Bu konuda ne yapabilirsiniz?

Bloatware nedir?

“Bloatware” kelimesini duyduysanız, bunun ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz. Muhtemelen zaten kendi Android cihazınızdaki şeylerle karşılaştınız. Kişisel sözlüğüm onu, istemediğiniz Android cihazınızla birlikte gönderdiği uygulamalar olarak tanımlar. Bunun için birçok üretici hatalı, ancak Motorola, Samsung tarafından yakından takip edilen en kötü durumlardan biri. Samsung’un kendi uygulama mağazası (niçin buna sahipler?) Veya sahip olduğum her Motorola telefonuna gelen on beş bin rastgele uygulama olsun, onları istemiyorum. Dürüst olmak gerekirse, kendim yüklemeyi seçmediğim sürece Google Play Sotre’ı telefonumda bile istemiyorum.

Sorun, bloat uygulamalarının yer açması, sistemi yavaşlatması ve en kötüsü, normal yollarla silinemez. Özel arayüzler aklımda eşit derecede rahatsız edici. Samsung ile TouchWiz ve Motorola ile Motoblur. Geliştiricilerin ROM’larını çok fazla zaman ve çaba harcayarak geçirmeleri için bir sebep var. Çünkü biz insanlar, üreticilerin telefonlarımızda ve tabletlerimizde “ihtiyacımız olan” şeyi bize anlatmasını istemiyoruz. Açıkçası, bir seçeneğim olsaydı, cihazımdan Google Play Store’dan başka bir şeyle gelmesini isterdim. Hangi uygulamaları indireceğimi seçmeme izin verin. Bu, özellikle de burada, temel model telefonlar ve tabletlerin uygulamalar, işletim sistemi ve benzeri uygulamalar için 16 GB veya daha az dahili depolama alanına sahip olduğu ABD’deki bir sorundur.

Bu konuda ne yapabilirim?
Telefonunuzu bu gereksiz özelliklerden arındırmak istiyorsanız, telefonunuzu kökünden kurmak istiyorsanız Şanslısınız demektir. Köklendirme, başka bir zaman için bir öyküdür, ancak “sistem” uygulamaları olarak kabul edilen uygulamaları silmek gibi, üreticilerin tercih etmediğiniz şeyleri yapmanıza olanak tanır. Sistemin düzgün çalışması için hiçbiri gerekli olmamasına rağmen bloatware bu kategorinin altına düşer.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.