Cep Telefonu Batarya Şoklama Nasıl Yapılır?

/ 2 Eylül 2018 / 21.436 / yorumsuz
Cep Telefonu Batarya Şoklama Nasıl Yapılır?

Cep Telefonu Batarya Şoklama Nasıl Yapılır?

Akıllı cep telefonları gün içerisinde artık sürekli elimizde yer almaya başlarken bu da pil ömrünün hızlı tükenmesine neden oluyor. Cep telefonuna indirdiği uygulamaları ve oyunları sıklıkla kullanan, sosyal medya hesaplarını cep telefonundan takip eden ve internetten sörf yapan kişiler için ne yazık ki cep telefonu pil ömrü belli bir süre sonra büyük bir pişmanlık haline gelirken sürekli biten batarya ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Cep telefonu bataryasını şoklamak kullanım süresini arttırması açısından tercih edilen yöntemlerden biridir. Peki, cep telefonu batarya şoklama nasıl yapılır?

Batarya Şoklaması Nasıl Yapılır?

Özellikle de cep telefonu şarj süresinin uzaması ve cep telefonu kullanım süresinin kısalması gibi sorunlar cep telefonunuzun bataryasında sorunlar yaşandığını göstermektedir. Bu tip sorunlarda cihaz garanti kapsamı dışındaysa batarya şoklaması yapılması önerilir. Batarya şoklama işi en güvenilir şekilde cep telefonu tamir hizmeti sunan yerler tarafından verilmektedir. Evde bunu denemeniz büyük riskler içerdiği için önerilmemektedir. Özellikle de bu konuda hiçbir bilginiz yoksa pilin patlaması gibi son derece büyük riskleri barındırdığı için kesinlikle denememeniz önerilmektedir.

Batarya Şoklama Cihazı Nedir?

Yine de bu yöntemi evde denemekte kararlıysanız piyasada satılan batarya şoklama cihazı olarak satılan cihazlar satın alarak deneme yapmanız iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bu cihaz ile bataryanızı bağlamanız ve belirtilen süre zarfında şarjda bırakmanız halinde telefonunuzun bataryası şoklanacaktır. Batarya şoklama işlemini kendiniz adaptör ile yapacaksanız mutlaka bataryayı telefonunuzdan çıkarmayı unutmayın.

Daha önce bir batarya şokladınız mı?


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz