Akıllı telefonunuzda Android uygulamaların eski sürümlerini nasıl yüklersiniz?

/ 2 Kasım 2018 / 22.559 / 2 Yorum
Akıllı telefonunuzda Android uygulamaların eski sürümlerini nasıl yüklersiniz?

 

Akıllı telefonda Android uygulamaların eski sürümleri nasıl yüklenir?

Dünyanın en popüler mobil işletim sistemi olan Google‘ın Android‘i , güçlü bir özellik yelpazesine sahiptir. Fakat, muhtemelen Android‘in popülaritesinin en önemli yönü uygulamalar. Verimlilik çözümlerinden aksiyon dolu oyunlara kadar her şey dahil olmak üzere Google Play Store‘da milyonlarca uygulama var.

Android akıllı telefonunuzdaki tüm uygulamalar, Google Play Store‘da ağ bağlantısı ve güncellemeler mevcut olması koşuluyla, otomatik olarak en son sürümlerine güncellenir. Bu, zaman içinde geliştiricilerin uygulamalara eklediği en yeni özelliklere her zaman erişebilmenizi sağlar.

Bu otomatik güncellemeler mükemmel olsa da, belirli bir uygulama güncellemesinin, işleri daha iyi yapmak yerine, neredeyse her gün kullandığınız bir özelliği alması oldukça kötü bir durumdur. Bu yüzden kullanıcılar eski özellik veya özelliklerin çalıştığı uygulamanın önceki sürümüne geri dönmek(yani uygulamayı döndürmek) isterler.

Android uygulamaların eski sürümleri nasıl yüklenir?

Android uygulamalarının eski sürümlerini yüklemek, bir uygulamanın eski sürümünün APK dosyasını harici bir kaynaktan indirmeyi ve daha sonra cihazınıza yüklemeyi içerir.

1. Başlamak için, kaynakların dış kaynaklardan uygulama yüklemesine izin vermelisiniz. Bunu yapmak için Ayarlar> Güvenlik’e gidin ve Cihaz yönetimi alt ayarı altındaki ‘Bilinmeyen uygulamaların yüklenmesine izin ver’ seçeneğini etkinleştirin.
2. Bir sonraki adım, yüklemek istediğiniz eski uygulama sürümünün APK dosyasını almaktır. Bunun en popüler ve güvenilir kaynağı APKMirror web sitesidir. Sürekli olarak güncellenir ve neredeyse tüm popüler uygulamaların birden çok sürümünün APK dosyalarını barındırır. Sadece aradığınız uygulama ve sürüm numarasını arayın ve indirin.
3. Neredeyse bitti. Şimdi indirilen APK dosyasını Android akıllı telefonunuza kopyalayın. Dosya gezgini üzerinden ona gidin ve akıllı telefon uygulamayı otomatik olarak tanıyacak ve yükleyecektir.
4. Bir uygulamanın eski sürümünü başarıyla yüklediğinizde bile, Google Play Store‘daki otomatik güncelleme seçeneğinin en son sürüme geçmesi mümkündür. Bunun olmasını önlemek için Google Play Store> Ayarlar> Uygulamaları otomatik güncelle ve ‘Uygulamaları otomatik olarak güncelle’ seçeneğini belirtin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz

Akıllı telefonunuzda Android uygulamaların eski sürümlerini nasıl yüklersiniz? (2 Yorum)