Android Cihazını Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

/ 17 Eylül 2018 / 1.211 / yorumsuz
Android Cihazını Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Android Cihazını Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Akıllı cihazlar insan hayatını bir hayli kolaylaştırdığı gibi kimi zaman oldukça zorlaştırabiliyor da. Bu durumun altında yatan nedenler ise oldukça çeşitlidir. Kullanıcı hatası, zararlı yazılım ve zamanla yaşanan donanım eskimesi, ne yazık ki kişiye zorluk çıkartıyor. Yaşanılan belli başlı sorunlarda ise başvurulan en sık çözüm yöntemi cihazı fabrika ayarlarına geri döndürmede saklıdır. Peki, Android fabrika ayarlarına sıfırlama nasıl yapılır?

Android Fabrika Ayarlarına Geri Yükleme

Öncelikle akıllı telefonunuzda yer alan ayarlar sekmesini açmalısınız. Neredeyse pek çok cihazda bu sayfanın en altı, sistem veya yazılım gibi bölümlerden oluşuyor. Sistem sekmesine dokunmanız sonrasında cihazınızın sistem ayarlarına sınırlı bir şekilde erişebilirsiniz. Bu sekme üzerinden sıfırlama, geri yükleme ve fabrika ayarlarına sıfırlama gibi özellikleri kullanmanız mümkün.

Ayarlar > Sistem > Fabrika Ayarlarına Sıfırlama yolu, birçok Android cihazda aynıdır. Bu yolu takip etmeniz sonrasında cihazınızı ilk aldığınız güne döndürebilirsiniz. SIM kartınızın pin numarası, ilk açılışta cihazınız tarafından istenebilir. Bu tarz durumlar adına telefonunuzu sıfırlamadan önce önlem almanız gerekiyor.

Telefondaki Her Şeyi Silmek

Akıllı telefonunuz çok fazla gereksiz veri ile dolduysa dahili depolama alanını tek bir dokunma işlemi ile temizlemeniz mümkün. Bunun için fabrika ayarlarına sıfırlama bölümüne gitmeniz ve burada karşılaşacağınız her şeyi sil seçeneğine dokunmanız yeterlidir. Akabinde şifrenizi girerek telefonunuzda bulunan verilerin temizlendiğine şahit olabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.