Telefon Yavaşlama Nedenleri

/ 17 Eylül 2018 / 824 / yorumsuz
Telefon Yavaşlama Nedenleri

Telefon Yavaşlama Nedenleri

Akıllı telefonunuz son zamanlarda yavaş çalışıyor ve size zorlu anlar yaşatıyor ise belirli bir temizlik aşaması gerçekleştirmeniz gerekebilir. Ayrıca telefon yavaşlama nedenleri, tablet ve bilgisayar gibi cihazlarda da benzerlik gösteriyor. Genel olarak bu nedenlerin başında elbette sistemde biriken gereksiz dosyalar yer alıyor.

Telefonum Yavaşladı Ne Yapmalıyım?

Öncelikle bu durumun altında yatan nedeni ortaya çıkartmalısınız. Çok fazla uygulama indirip siliyorsanız gereksiz dosya birikmesi yaşamış olabilirsiniz. Bu durum karşısında eğer cihazınızla yüklü gelen RAM ve depolama temizleme uygulaması var ise bunu kullanabilirsiniz. Ayrıca resmi uygulama mağazası üzerinden indirebileceğiniz cache temizleme uygulamaları da bu konuda oldukça işe yarıyor.

Depolama Alanının Dolması Telefonu Yavaşlatır mı?

Akıllı telefonunuza yüklediğiniz uygulama, fotoğraf, video ve müzik gibi içerikler sonucu dahili depolama alanınız maksimum oranda dolabilir. Özellikle belirli Android cihazlarında bu durum sonucu yavaşlama yaşanabiliyor. Eğer donma ve kasma gibi problemler ile karşılaşıyorsanız dahili depolama alanınızı boşaltmayı deneyebilirsiniz. Hali hazırda bol miktarda boş alan var ise diğer telefon yavaşlama sebepleri içerisine göz atabilirsiniz.

Android cihazlar, virüs bakımından ne yazık ki kişiye zorluk yaşatabiliyor. Özellikle APK yani resmi mağaza üzerinden olmayan uygulama yükleme işlemleri, tehlikeli yazılımlara karşı cihazınızın açık olmasına neden oluyor. Nitekim bu durumdan kaynaklı telefonunuza virüs bulaşmış olabilir. Play Store’dan indireceğiniz Android antivirüs uygulaması ile tarama gerçekleştirebilir ve virüsü kaldırabilirsiniz. Zararlı yazılımlar, telefon gibi cihazları yavaşlatan nedenler arasında bulunuyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.