Android Cihazlarda MAC ve IP Adresini Öğrenme İşlemi

/ 23 Ağustos 2019 / 871 / yorumsuz
Android Cihazlarda MAC ve IP Adresini Öğrenme İşlemi

Bu yazımızda Android cihazlarda özel durumlarda öğrenmeniz için IP ve MAC adresinden bahsedeceğiz. Özel koşullarda telefonunuzun MAC adresini öğrenebilirsiniz. MAC adresleri özellikle modemlerde filtreleme yöntemi olarak kullanılır. MAC filtreleme yöntemi sayesinde Wİ-Fİ şifreniz olmasa bile başka cihazlar sizin modeminize bağlanamayacaktır.

Eğer MAC Filtreleme kullanıyorsanız, MAC adresini bilmeniz gerekiyor. Aynı zamanda modem ayarlarını da kayıt etmeniz gerekiyor. Eğer siz de bu durumu yaşıyorsanız Android cihazlar için IP ve MAC adresini öğrenebilirsiniz.

IP ve MAC adresini öğrenmek için cihazınızın Ayarlar alanına girin. Daha sonra Telefon Hakkında bölümüne geçin. Açılan sayfada Durum alanına tıklayın. Karşınıza çıkacak olan alanda telefonunuzun sahip olduğu IP adresi ve Wİ-Fİ Mac adresini öğrenebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.