Android Cihazlarda Otomatik Saat Ayarını Kapatma İşlemi

/ 30 Ağustos 2019 / 799 / yorumsuz
Android Cihazlarda Otomatik Saat Ayarını Kapatma İşlemi

Bu yazımızda Android saat ayarını nasıl kapatacağınız konusunda bilgi vereceğiz. Saatlerin ileri, geri alınması durumu değiştiği için otomatik saate göre hareket ettiğimiz zaman ya 1 saat ileride ya da 1 saat geride olduğunu fark ederiz. Otomatik saat ayarını kapatıp kendi saat ayarını kurduğunuz zaman saatiniz doğru bir şekilde ilerleyecektir.

  • Otomatik saat ayarını kapatıp, düzenlemek için Ayarlar alanına girin.
  • Daha sonra Sistem seçeneğine tıklayın.
  • Genel Sistem Ayarları alanını seçin.
  • Bu alanda Saat ve Tarih ayarının olduğunu göreceksiniz.
  • Tarih ve Saat seçeneğine tıklayarak, otomatik tarih ve saat seçeneğini açık durumdan kapalı duruma getirdiğiniz zaman bu ayar gerçekleşir.
  • Daha sonra saati kendiniz düzenleyip o şekilde ilerletebilirsiniz.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.