Android Cihazlarda Uygulamaları Devre Dışı Bırakma İşlemi

/ 22 Eylül 2019 / 751 / yorumsuz
Android Cihazlarda Uygulamaları Devre Dışı Bırakma İşlemi

Android cihazlarda bulunan uygulamaları devre dışı bırakmak istiyorsanız nasıl kaldıracağınız konusunda yardımcı olacağız. Google Play Store üzerinden indirdiğiniz bazı uygulamaları kullanmayabilirsiniz ya da beğenmeyebilirsiniz. Bu uygulamaların cihazda boş yer kaplamasını kimse istemez. Durum bu şekilde ilerleyince devreye Android cihazlarda yer alan uygulamaları kaldırma giriyor.

Android cihazlarda bulunan uygulamaları kaldırmak oldukça basit olarak görünse de bazen silinmeyen uygulamalar devreye girebiliyor. Cihazlarda yer alan bazı uygulamaları silmek istiyorsunuz fakat bu uygulamaların silinmemesi işinizi oldukça zorlaştırıyorsa bu konuda sizlere yardımcı olacağız. Gereksiz olan uygulamaları kaldırmak için uygulamanın üzerine basılı tutun ve kaldır seçeneğine tıklayın ya da üst alanda bulunan çöp işaretine sürükleyin.

Yukarıda yer alan adım dışında ayarlar üzerinden de silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak cihazın Ayarlar seçeneğine tıklayın. Daha sonra Uygulamalar ve Bildirimler alanını seçin. Bu alanda yer alan uygulamayı seçerek ‘Kaldır’ bölümüne tıklayın. Bu işlemler sayesinde uygulamayı kaldırmış olursunuz. Android cihazınıza yüklü olan uygulamaları kaldırmanız mümkün değildir. İsteğe göre bu uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz.

Fakat devre dışı bıraktığınız zaman sadece menü alanınızdan kaldırılacaktır. Play Store üzerinden uygulamayı aradığınız zaman yüklü olduğunu görmüş olursunuz. Ayarlar alanı üzerinden cihazınızda yüklü olan uygulamaları devre dışı bırakma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu adımlar sayesinde uygulamaları kaldırma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Cihazda yüklü olan uygulamaları da isteğe göre devre dışı bırakabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.