Android Cihazlarda Bildirim Kapatma İşlemi

/ 4 Eylül 2019 / 914 / yorumsuz
Android Cihazlarda Bildirim Kapatma İşlemi

Bugün sizlere Android telefonlarımızda bildirimleri nasıl kapatabiliriz konusu hakkında bilgi aktarımı yapacağım. Telefonlarımızda ki (android) bildirimleri çoğu zaman rahatsız edici olabilir. Peki bunun için ne yapmalıyız?

Hemen hemen her gün  birden fazla bildirim gönderen uygulamalar sizi rahatsız edebilir ve işlerinizin aksamasına neden olabilir. Android 4.1 jelly bean ve üstü sürümle çalışan Android cihazına sahipseniz telefonunuzdaki her bir uygulamanın bildirimlerini tek tek kapatma imkanına sahipsiniz demektir. Bunun için sizlere göstereceğim yolu takip edebilirsiniz.

Telefonunuzda bulunan uygulamada atarlar kısmına girin ve ayarlar uygulamasının içinde yer alan uygulamalar bölümünü bularak tıklayın. Uygulamalar bölümünde bulunan seçenekler içinde tümü seçeneğini seçin ve bildirimlerini kapatmak istediğiniz uygulamayı bulun ve seçin.

Açılan sayfada uygulamayla ilgili bilgiler ve çeşitli seçenekler önünüze çıkacaktır. Ayrıca yanında kutucukta bulunan bildirimleri kapat seçeneği de en başta  hemen gözünüze çarpacaktır. Seçenekteki kutucuklarda ki işaretleri kaldırın ve böylelikle seçtiğiniz uygulamadan artık bildirim almayacaksanız. Android cihazlarda bildirim kapatma işlemini bahsettik aklınıza takılan soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bizleri ulaştırabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.