Android Mesajlara Gelen Yeni GIF Özeliği

/ 20 Mayıs 2019 / 781 / yorumsuz
Android Mesajlara Gelen Yeni GIF Özeliği

Google tarafından yeni gelen GIF özelliği birçok kişiyi sevindirdi. Sohbet ettiğiniz zaman daha canlı ve eğlenceli geçmesi için mesajlar alanına GIF önerme özelliği geldi. Bu özellik sayesinde sohbet akışlarınız daha keyifli geçecektir.

Hepimizin her gün kullandığı emojiler uzun yıllardır hayatımıza girmiş bulunmaktadır. Sohbet ederken, mesaj yazarken emoji ile karşılık vermemiz sohbetlerimizi daha da eğlenceli konuma getiriyor. Ancak son dönemlerde GIF’lerin kullanımı da popüler olmaya başladı. GIF’ler, duygu ve düşüncelerimizi başka bir metine gerek duymadan aktarmamıza imkan sağlıyor.

Google, GIF’lerin önemini anlayarak sohbetlerimizde yeni bir GIF eklemesi yaparak Tenor GIFs tarafından desteklenen yeni bir özelliği kullanıcılara sundu. Ancak Google tarafından getirilen bu özellik diğer sohbet uygulamalarından daha da farklı. Farkı ise sizin sohbet içeriğinize göre GIF’ler kendini belli ediyor.

Örnek olarak karşı tarafa ‘hadi canım inanmıyorum’ tarzında bir mesaj gönderdiniz. Sanal klavyenizin üst kısmında hemen sohbetinizin içeriğiyle alakalı GIF’ler çıkar. Yazmış olduğunuz mesaj ardından GIF ile tepki verdiğiniz zaman o sohbetlere doyum olmayacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.