Android Tabletlerde ‘Maalesef YouTube Durdu’ Hatası

/ 27 Temmuz 2019 / 2.761 / yorumsuz
Android Tabletlerde ‘Maalesef YouTube Durdu’ Hatası

Android sistemli tabletlerin bazılarında YouTube uygulaması çalışmaz. Tableti genellikle film, dizi ya da oyun için kullanırız. Tabletler için YouTube uygulaması da önemli bir kavramdır. Ancak Android tabletlerde genellikle, Maalesef YouTube Durdu hatasını alırız ve uygulama kapanır çalışmaz. Sadece tabletlerde değil aynı zamanda akıllı telefonlarda da bu durumla karşılaşanlar var.

Bu durum bazı kullanıcıların karşısına nadir çıkarken bazı kullanıcıların karşısına da her gün çıkmaktadır. Bu hatanı kaynağı da almış olduğunuz tablet ya da cihazın Çin malı olmasından kaynaklıdır. Kısacası kalitesi düşük olan tabletlerde bu durum ortaya çıkar. Kullanmış olduğunuz donanım yetersiz geldiği için yazılımsal kısımda sorun oluşabiliyor. Sadece YouTube değil aynı zamanda karşınıza maalesef Google Play durdu, maalesef Instagram durdu gibi hatalarda çıkabilir.

Okul projesi kapsamında dağıtılan akıllı tabletler kısıtlı olduğu için bu tabletlerde de bu sorun ortaya çıkabilir. Çözümü için ise birkaç adımlardan bahsedeceğiz. İlk olarak tabletinizin ön belleğini temizleyin. Eğer sorun devam ediyorsa güncellemeyi kaldırmayı deneyin. Son güncellemeyi kaldırıp tekrar uygulamaya giriş yapın.

Sorun devam ediyorsa hata almış olduğunuz uygulamayı tabletten ya da cihazdan kaldırın ve ön bellek temizleyicisini uygulama ile beraber temizleyip bu uygulamayı tekrar yükleyin. Tabletinizde yer alan virüsten kaynaklı da bu sorun ortaya çıkabilir. Yukarıda yer alan işlemler yeterli gelmiyorsa en son çare cihazınızı sıfırlayın. Cihazınızı fabrika ayarlarına çevirdiğiniz zaman içinde yer alan virüsler temizlenecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.