Facebook ‘Bu sayfa kullanıcı adı almaya uygun değil’ Sorunu

/ 4 Eylül 2019 / 3.131 / 1 Yorum
Facebook ‘Bu sayfa kullanıcı adı almaya uygun değil’ Sorunu

Sosyal medya uygulamaları arasında liderliğini koruyan Facebook’ta yaşanan sorun hakkında yardımcı olacağız. Facebook’ta karşınıza ‘bu sayfa kullanıcı adı almaya uygun değil’ şeklinde bir uyarı çıkarıyorsa, nasıl çözebileceğiniz konusunda bilgi vereceğiz. Kendi adınızla Facebook hesabını oluşturmak istiyorsunuz ve karşınıza adı kullanamayacağınıza dair uyarı çıkabilir.

Bu sorunun oluşmasının sebebi yazmış olduğunuz ismin önceden kayıtlı olmasıdır. Önceden kayıtlı olan isim üzerinden tekrar hesap açmak istediğiniz zaman Facebook buna izin vermez. Sadece sizin almanızdan kaynaklı değil aynı zamanda aynı ismi kullanan kullanıcı var ise karşınıza yine ‘Bu sayfa kullanıcı adı almaya uygun değil’ uyarısı çıkar. Bu durum dışında Facebook sistemsel hata yüzünden bu sorunu karşınıza çıkarabilir.

Karşınıza çıkan bu sorunun çözümü için ticket açmanız gerekiyor. Facebook Yardım Merkezi üzerinden iletişime geçerek geri bildirim sağlayabilirsiniz. Sayfanızın kullanıcı adını değişmek istiyorsanız bu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. İlk olarak Sayfanıza geçiş yapın daha sonra hakkında alanına gelin. Bu alanda yer alan kullanıcı adına tıklayıp düzenle seçeneği üzerinden değiştirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Facebook ‘Bu sayfa kullanıcı adı almaya uygun değil’ Sorunu (1 Yorum)

  1. gereksiz bir makale daha.. sorun ile ilgili bir bilgi yok. gelmişsiniz yok efendim ticket atın felan. he kardeş he.. sırf keywordden ekmek yemek için yaptığınız hareketlere bak. en azından doğru bilgi verin.