Android Telefonlarda Yazı Tipi Değiştirme

/ 14 Şubat 2018 / 7.061 / yorumsuz
Android Telefonlarda Yazı Tipi Değiştirme

Android Telefonlarda Yazı Tipi Değiştirme

Akıllı telefonlarda ilk olarak varsayılan olarak gelen birçok özellik daha sonra değiştirilir. Yazının değişen özelliklerinden biri de budur. Bu yazıda font ayarlarını sizler için derledik.

Android ve iPhone modellerinde fontun nasıl değiştirileceğini size anlatacağız. Yazı Fontları özellikle android telefonlarda kolayca değiştirebilirsiniz. 

Telefonunuzda bulunan yazı tiplerini değiştirerek telefonunuza farklı bir hava katabilirsiniz. Fontları değiştirmek bazen telefonunuza diğer modellerden daha farklı bir güzellik katar. Telefonunuzdan sıkılıyorsanız, yeni bir şey arıyorsanız, tam olarak ne yaptığınızı göreceksiniz. Yazı tipi değişikliği bazen telefonu baştan sona görsel olarak değiştirebilir. Olumlu yönde aynı modeller arasında farklılıklar var. Yeni bir telefon hissi ile telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. Android telefon modelleme yapısı fontları değiştirmek için size daha fazla seçenek sunar. Açık kaynak kod mantığı da bunu gerektiriyor. Fakat iPhone modelleri bu konuda fazla seçenek sunmuyor.

Telefonda yazı tipi ayarlarını değiştirme

Bu açıklamalar yapıldıktan sonra, yazı tipinizi nasıl değiştirebileceğinizi söyleyerek başlayalım. Aşağıda, tüm android cihazlar için kullanabileceğiniz yöntemi açıklayacağız.

  • Öncelikle ayarlar kısmına giriş yapın.
  • Daha sonra Ekran’ı tıklayın.

Karşılama bölümünden yazı tipi türünü seçin. Bu bölümde birçok yazı tipi çıkar. Bu yerde seçeceğiniz yazı tipinin boyutunu da dilediğiniz gibi ayarlayın. Son olarak, bu ekranda seçtiğiniz yazı tipini kalınlaştırmaya devam edebilirsiniz. Aşağıdaki resimde, bu makalede bahsettiğimiz bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Bu bölümde, telefondaki tüm yazı tiplerini görebilirsiniz. Bu yazı tiplerini beğenmiyorsanız yukarıdaki indirme simgesiyle telefonunuza yeni bir yazı tipi indirin.

iPhone telefon modelleri ayarlar menüsünde, ne yazık ki yazı tipini değiştiremiyoruz. Yalnızca yazı tipi boyutunu değiştirebilirsiniz. Ayarlar> Ekran ve Parlaklık> Metin Boyutu adımlarına uyduğunuzda iPhone’daki yazı tipi boyutunu değiştirebilirsiniz. Ayrıca telefonunuzdaki yazı tiplerini uygulamalarla da değiştirebilirsiniz. Bunun için AppStore‘a girerek tedarik edebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.