Android Uygulamaları Gizleme

/ 18 Temmuz 2020 / 9.057 / yorumsuz
Android Uygulamaları Gizleme

Android cihazlar özelleştirme konusunda birçok seçenek kullanıcılara sunar. Android cihazınızda bazı uygulamaları gizlemek isteyebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Android uygulamaları gizleme konusunda yardımcı olacağız. Android akıllı cihazlar genellikle önceden yüklenmiş çeşitli uygulamalar ile beraber gelir. Bu uygulamalardan bazılarını gereksiz bulabilirsiniz ve cihazınızda yer almasını istemeyebilirsiniz. Uygulamaları devre dışı bırakarak gizlemiş olursunuz.

Bu işlemi gerçekleştirmek için ise ilk olarak Ayarlar alanına girin. Daha sonra Uygulamalar ya da Uygulama Yöneticisine tıklayın. Bu alan üzerinden devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamaya dokunun. Devre dışı bırak seçeneğine tıklayarak o uygulamayı gizlemiş olursunuz. Daha sonra etkinleştirmek isterseniz de ‘Etkinleştir’ seçeneğine tıklayarak o uygulamayı tekrar Android cihazınıza yüklemiş olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.