Android’de Pın Kilidi ve Desen Şifresini Unuttum!

/ 14 Nisan 2020 / 473 / yorumsuz
Android’de Pın Kilidi ve Desen Şifresini Unuttum!

Bu yazımızda sizlere Android cihazlarda telefon kilidinizi unuttuysanız nasıl açacağınız konusunda yardımcı olacağız. Android cihazlarda ekran size 3 seçenek sunar. İlki kaydırmalı desen yani kilitsiz, ikincisi ise desen kilidi, üçüncüsü de pin şeklinde kilit. İstediğiniz seçeneği seçerek telefonunuzun güvenliğini oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz pin ya da desen kilidini unutabilirsiniz ve cihazınızı açamazsınız. Bu durumda ne yapmanız gerektiği konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

İlk olarak fabrika ayarlarına geri dönerek düzeltme işleminden bahsedeceğiz. Cihazınızın ana ekran tuşu ve ses azaltma tuşu ve güç tuşuna birkaç saniye  basılı tutun. Karşınıza çıkan alandan ses ayarlama tuşu sayesinde Wipe Data/Factory Reset seçeneğini seçin. Daha sonra güç tuşu ile onaylayın. Android cihazınız desen ya da pin şifresi olmadan açılacaktır. Ancak bu yöntemi kullandığınız zaman kişisel bilgilerinizde silinebilir bu durumu da belirtmiş olalım.

Başka bir yöntem ise Android cihaz yöneticisi uygulaması ile açma yöntemi olacaktır. Genel ağ üzerinden kuracağınız Android Device Manager uygulaması içerisinde yeni şifrenizi belirledikten sonra yeni şifrenizi Android cihazınıza aktarabilirsiniz. Bu yöntem de işe yaramadıysa Samsung cihazlar için geliştirilen Find My Mobile yöntemi bulunmaktadır.

Arama motoruna Samsung Find My Mobile yazın ve sitede Sıgn In simgesine tıklayarak Samsung Android cihazınıza erişim sağlayabilirsiniz. En son olarak deseni unuttum seçeneğini deneyebilirsiniz. Ekranda desen ya da pini unuttum şeklinde seçenek karşınıza çıkar. Bu seçeneğe basarak e-posta şifreniz onaylanmış ise gelen kutucuğa basarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.