Android’de RAM kullanımını görüntüleme ve uygulamaları kapatma

/ 31 Aralık 2018 / 6.849 / yorumsuz
Android’de RAM kullanımını görüntüleme ve uygulamaları kapatma

 

Android’de RAM kullanımı nasıl görüntülenir? 

 

Bir uygulamayı hızlıca kaydırmanız yardımcı olmazsa, daha sert bir yaklaşım benimseyip uygulamayı manuel olarak kapatmanız gerekebilir. Bu ayarlarda yapılabilir. Burada, hangi uygulamaların çok fazla RAM kullandığını ve bir sonraki uygulamada hangi veya hangilerinin kaldırılacağını da görebilirsiniz.

Yani, kullanılan RAM miktarını görüntülemek için, akıllı telefonunuzun ayarlarına girmeniz gerekir. Uygulamalar menüsüne bakın ve etkin uygulamalara gidin. Android Marshmallow’dan bu yana, bu görünüm ana ayarlarda ‘Memory‘ (bellek) altında kendi girişine sahip.

Burada, geçmiş saatlerde hafıza kullanımıyla ilgili istatistikleri göreceksiniz. Akıllı telefona bağlı olarak, ayrıntılı görünüm başka bir menünün arkasına gizlenmiş olabilir.

Bir uygulamayı gerçekten kapatmak için uygulama bilgilerine girmeniz gerekir. Bu genellikle, genel bakışta uygulamayı seçerek yapılır. Burada uygulamayı sonlandırmak için düğmeyi bulacaksınız. Uygulamanın anında yeniden başlatılıp başlatılmayacağı genellikle kontrolden çıktı.

Bireysel uygulamalara dokunmak, hangisinin en çok sistem belleğini kullandığını belirler. Akıllı telefonun yeniden başlatılması, sorun devam ederse yardımcı olabilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.