Android Ram Arttırma Rootsuz

/ 3 Eylül 2018 / 31.784 / 2 Yorum
Android Ram Arttırma Rootsuz

Android Ram Arttırma Rootsuz

Satışa sunulan her yeni akıllı cep telefonu modeli ile çok daha üst düzey teknolojik özellikler sunmaya devam ediyor. Ancak cihazların sunduğu teknolojik özellikle arttıkça aynı doğrultuda cep telefonu fiyatları da yükseliyor Bu nedenle pek çok kişi cihazlarındaki mevcut RAM kapasitesini arttırma yöntemleri araştırmaktadır. Peki, Android RAM arttırma rootsuz nasıl yapılır?

Mobil Uygulamaları Kullanabilirsiniz

RAM arttırma programı olarak ta anılan bu uygulamalar sayesinde cep telefonunuzda gerçekten harikalar yaratabilirsiniz. Android işletim sistemi tabanlı cep telefonu kullanıcıları için geliştirilen özel uygulamalar sayesinde cep telefonuna root atmadan da telefonun RAM kapasitesini arttırılmasına olanak sağlanmaktadır. Bu uygulamaların başında da QQ uygulaması yer alır. Uygulama ana ekranda tamamen Çince yazıları görünse de uygulamayı yükleyip açtıktan sonra tüm yazılar Türkçe olarak yer alıyor. Telefonda hiçbir şekilde kasma yapmayan uygulama oldukça başarılı sonuçlar almanızı sağlıyor.

QQ Uygulamasını İndir

RAM Nedir?

RAM kelimesi Random Access Memory kelimelerinin ilk harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Hem okunabilir hem de yazılabilir fiziksel bellek anlamına gelmektedir. Veri deposu  olarak ta anılan bu alanın büyüklüğü cihazın verimli olarak kullanılması anlamına geldiği için büyük önem taşır.

Akıllı telefonlarda RAM ise telefonun ön belleği anlamına gelir. Yapılan işlemleri cep telefonu geçici olarak hafızasında tutar ve bu sayede telefonun hızlı bir şekilde çalışmasını sağlar. RAM düzeyi yükseldikçe cihazın performansı yükselir.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Android Ram Arttırma Rootsuz (2 Yorum)

  1. Program linki kırık google payda aynı isimde sadece Chat programları var yard.olurmusunuz