Android uygulamalarının hangisinin telefonu yavaşlattığını nasıl öğrenirim?

/ 12 Ekim 2018 / 3.155 / yorumsuz
Android uygulamalarının hangisinin telefonu yavaşlattığını nasıl öğrenirim?

 

Telefonu yavaşlatan Android uygulaması nasıl öğrenilir?

Zaman ilerledikçe, yüksek performanslı ve yoğun grafik içeren Android uygulamaları ve oyunları piyasaya damga vuruken sizlerde hemen denemek ve satın almak istiyorsunuz fakat akıllı telefonun sınırlı bellek kapasitesi sizi düşündürüyor.

Bu yüzden,  birçok akıllı telefon markası 6 GB veya 8 GB RAM ile cep telefonları piyasaya sürüyor. Yeni bir akıllı telefon alma düşünceniz yoksa yer kaplayan kullanmadığınız yada kullandığınız halde birkaç uygulamadan feragat etmeniz gerekir.

Silme işlemine başlamadan önce pilinizi tüketen ve RAM’i kullanan Facebook ve İnstagram sosyal medya uygulamalarına göz atın derim. Android telefonlarda en fazla pil ve RAM’i kullanmaya eğilimli uygulamalar bunlar ve benzerleridir.

 

Hangi uygulamanın daha fazla RAM harcadığını ve telefonunuzu yavaşlattığını öğrenmek için adımlar

1. Ayarlar‘a gidin,

2. Aşağı kaydırın ve depolama / hafızaya dokunun,

3. Depolama listesi, telefonunuzdaki maksimum depolama alanını hangi içeriğin tükettiğini gösterir. Bu liste sadece dahili bellek tüketimini gösterir,

4.Hafıza‘ üzerine ve ardından uygulamalar tarafından kullanılan hafızaya dokunun,

5. Bu liste size dört aralıkta RAM’in ‘Uygulama Kullanımı‘nı gösterir. 3 saat, 6 saat, 12 saat ve 1 gün. Bu bilgilerle, RAM’in yüzde kaçını tüketen tüm uygulamaları öğreneceksiniz.

Bu bilgiye dayanarak uygulamayı silebilir veya alan müsaitse başka bir uygulama yükleyebilirsiniz. Dahili depolama alanınız doluysa, telefonun yavaşlamasına neden olur. Bazı depolama alanlarınında dahili depolama alanında saklandığından emin olun. Ayrıca her gün telefonunuzu yeniden başlatmayı unutmayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.