Artık Her Yerden Hikaye Paylaşabileceksiniz

/ 17 Kasım 2017 / 756 / yorumsuz
Artık Her Yerden Hikaye Paylaşabileceksiniz

Facebook Üzerinden Yapılan Hikâye Paylaşımları Her Yerde Paylaşılabilecek

Yapmış olduğu güncellemeler ile sistemini her geçen gün geliştirmeye ve iyileştirmeye devam ederken Facebook yapmış olduğu en son güncelleme ile beraber artık Messenger uygulamasında yer alan Snapchat klonu ile ana mobil uygulama arasında bağlantı kurdu. Yani artık Facebook üzerinden yapmış olduğunuz hikâye paylaşımlarını isterlerse direkt olarak Messenger üzerinden de gönderebilecek. Yine bu özellik istendiği takdirde sayfalara, etkinliklere ve gruplara da eklenebilecek.

Hikâye Özelliğinin Yaygınlaşması Amaçlanıyor

Bilindiği üzere ilk olarak instagram üzerinden kullanıma sunulan hikâyeler özelliği ilk kullanıma sunuldu dönemde hiç ilgi görmemişti. Bir dönem iptal edilmesi dahi gündeme gelen özellik daha sonra adeta bir akım halini almış ve yoğun ilgi görmeye başlamıştı. Gördüğü yoğun ilgi üzerine Facebook platformuna da taşınan özellik yapılan yeni güncelleme ile diğer hesaplarla da senkronize bir şekilde kullanılabilecek. Yeni özellik devreye girdiği anda Facebook üzerinden hikâyesini paylaşan kişiler dilerlerse yayınlamış oldukları hikâyelerini Messenger üzerinden de paylaşabilecek. Yapılan bu büyük yenilik sayesinde hikâyeler özelliğini kullanan kişilerin sayısında bariz bir şekilde artış yaşanmasına ise kesin gözü ile bakılıyor.

Facebook Hikâye Özelliği Nasıl Kullanılır?

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra hemen en üst kısımda yer alan hikâyeler bölümünde dilerseniz hem kendi hikâyenizi paylaşabiliyorsunuz dilerseniz de takip ettiğiniz kişilerin paylaşmış oldukları hikâyeleri takip edebiliyorsunuz. Paylaştığınız hikâyeler 24 saat içerisinde siliniyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.