Bilgisayarın Kendi Kendine Kapanmasının Nedeni Nedir?

/ 5 Temmuz 2019 / 1.656 / yorumsuz
Bilgisayarın Kendi Kendine Kapanmasının Nedeni Nedir?

Bu yazımızda bilgisayarı sürekli olarak kapanan kişiler için bilgi vereceğiz. Bazı kişilerin bilgisayarları kendi kendine kapanabilir ve bu durumun birçok sebebi vardır. Bilgisayarın kendi kendine kapanması sinir bozucu bir durum olabilir. Bu sorunun asıl nedeni bilgisayarınızın bakım vakti geldiği içindir. Bakım sorunu ile alakalı olarak bilgisayarınız kendi kendine kapanmaya başlar.

Bu sorun donanımsal ya da yazılımsal kaynaklı hata sonucu ortaya çıkabilir ve bilgisayarınızda kalıcı bir hasara neden olabilir. Bilgisayarın kapanmasının başka bir nedeni ise fan sorunudur. Bilgisayarınız kendi kendine kapanıyorsa fanın yeterli görev görmemesi sonucu bilgisayarın kapanmasına neden olur. Bilgisayarınızda oluşan kapanma sorunu için donanımlarını kontrol etmenizi de tavsiye ederiz. Aşağıda yer alan maddelerle bu durumun çözüm yöntemlerinden bahsedeceğiz.

İlk olarak fan temizliği yapmanızı tavsiye ederiz. Fanın görevini yerine getirmemesi sonucu, bilgisayarınız ısınmaya başlar ve bir süre sonra ana kart zarar görür. Ana kartın zarar görmesi sonucu da bilgisayarınız kendi kendine açılıp kapanabilir. Kısaca bilgisayar tamircisinde fanınızı temizletmenizi tavsiye ederiz.

İkinci olarak da büyük programları kullanmaktan kaçının. Kullandığınız büyük programlar RAM, ekran kartı, ana kart gibi alanların süresini doldurmaya başlar. Bu durum da bilgisayarınıza zarar verir. Son olarak ise HardDisk bakımı yaptırmanızı tavsiye ederiz. Zamanla lazer okuyucu HDD üzerinde yer alan disklere zarar verir ve bakım yapılmaması sonucu bilgisayarınızda sorun oluşabilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz