Bilgisayarınıza virüs bulaşıp bulaşmadığını anlamanın 5 yolu

/ 29 Ekim 2018 / 369 / yorumsuz
Bilgisayarınıza virüs bulaşıp bulaşmadığını anlamanın 5 yolu

 

PC’nize virüs bulaşıp bulaşmadığını anlamanın 5 yolu 

Siber savaş çağında yaşıyoruz . Bilginiz olmadan, bilgisayarınız bir bilgisayar korsanı tarafından virüs bulaşmış ve uzaktan kontrol ediliyor olabilir. Bilgisayarınızın virüs bulaşmış olup olmadığını öğrenmek için birkaç basit yol vardır.

1. Çok sayıda veri yüklemediyseniz bile PC yavaşlar.
2. Aniden bir şey yapmadan bir tarayıcı veya bir açılır pencere kendini başlatır. Onları kapatsanız bile, kendi başlarına açılırlar.
3. Güvenlik reklamları açılır ve bilgisayarınızın virüs bulaştığını bildirir ve güvenlik yazılımını indirme yapmanızı ister.
4. Hedefiniz olmayan bir siteye yönlendirildiniz.
5. Arkadaşın, gönderdiğinden farklı bir e-posta hakkında size bilgi verir. Ya da sosyal ağ hiç göndermediğiniz gönderileri gösterir.

Güvenli olmanın ilk adımı, virüs taraması yapmadan asla belleği kullanmamaktır.
İki, orijinal olduğunu bilmediğiniz sürece asla bir linke tıklamayın. Yönlendirilmiş e-postaları ve sosyal ağlardaki bağlantıları şüpheyle bakın ve inceleyin.  Güvenli olmadığını düşündüğün bağlantıyı URL safeweb.norton.com/ veya siteadvisor.com/ üzerinde test edebilirsin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.