Şifre açıklanmadan Wi-Fi nasıl paylaşılır?

/ 29 Ekim 2018 / 517 / yorumsuz
Şifre açıklanmadan Wi-Fi nasıl paylaşılır?

 

Şifreyi gizleyerek Wi-Fi nasıl paylaşılır?

Wi-Fi bağlantınızın şifresini paylaşmak istemediğiniz , fakat paylaşmanız gereken zamanlar olmalı. Eğer şifreyi paylaşmanız en büyük endişeniz ise, size uygun çözüm yolu sunacağız. Komşumun odama girip internet ağımı kullanıp kullanamayacağını sorduğu bir örnek vardı. Acil bir durum gibiydi, o yüzden reddedemedim. O zamandan beri, parola paylaşmadan Wi-Fi ağını paylaşmanın bir yolunu bulmaya çalışıyorum. Aşağıda rastladığım en iyi yol. Lütfen bu yöntemin yalnızca diğer kişinin Android, iOS veya QR kodlarını okuyabilen bir cihaz kullanıyorsa yararlı olduğunu unutmayın.

Anlaşılan bir QR kodu oluşturacağız Wi-Fi ağ adı, şifre, kodlama tipi vb. gibi detaylar ile kodun taranması için bağlantı yeterli olacaktır. QR Zilla ve ZXing gibi birkaç çevrimiçi QR kod üreticisi üzerinde denedim. Fakat, QR kod üretecinden herhangi birini de kullanabilirsiniz (sağlanan, Wi-Fi bağlantıları için bir QR kodu oluşturmanıza olanak sağlar).

QR kod üretecinden herhangi birini kullanın ve bir QR Kodu oluşturmaya devam edin. Gerekli tüm ayrıntıları belirtin. Bu ağ adı, şifre, SSID, kodlama türü vb gibi ayrıntıları içerecektir. Detayları doldurduktan sonra kodu almak için Generate (Oluştur) düğmesine tıklayın.

Şimdi, sizden internet bağlantısı paylaşmanızı isteyen kişi, sadece bu belirli QR kodunu ve voilalarını taramasını isteyin! Bu cihaz şimdi kablosuz ağınıza bağlanacaktır. Bu cihazı şimdi ayırmayı merak ediyorsanız, yönlendiricinizi birkaç dakika KAPALI duruma getirin. Bu cihazın tekrar bağlantıya ihtiyacı varsa, QR kodunu tekrar taramanız gerekir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler