Bios Ayarların’da Peg Ve Pci Nedir ?

/ 16 Eylül 2019 / 21.187 / yorumsuz
Bios Ayarların’da Peg Ve Pci Nedir ?

Bios ayarları bilgisayarda girdi çıktı ünitelerini denetleyen temel ayarlardır. Bu ayarlar da peg ve pci terimleri nedir ? Bu konuyla bilgi vereceğim.

Bios Peg ; Bilgisayarınıza sonra dan aldığınız ekran kartını kullanmak istiyorsunuz. Ama üzerinde onboard ekran kartı mevcut ve ikisinin çakışmaması için onboard ekran kartını iptal etmeniz gerekiyorsa işte o zaman bios ayarlarından peg ayarını aktif hale getiriyorsunuz. Peg ayarını açtığınızda pcı express slotunu takılı ekran kartı aktif olmuş oluyor.Set Primary Display to PCI express Graphics  birincil ekran kartı pcı express slotuna ayarlanmış oluyor.

Bios Pci ; Eğer pci ayarını seçerseniz pcı slotları etkin olacaktır. Set Primary Display to PCI Graphics ayarında pcı slotlarını kullanmak için seçilmektedir. Eğer harici ekran kartı kullanmak istiyorsanız bilgisayarınızda bios ayarlarında yapmanız gerek peg ayarını seçmeniz, pic ayarını seçmemeniz gerekiyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz