Shift Tuşu ne işe yarar?

/ 15 Eylül 2019 / 2.047 / yorumsuz
Shift Tuşu ne işe yarar?

Bugün size bilgisayarınızda bulunan Shift Tuşu hakkında bilgi aktarımı yağacağım. Bu konu günümüzde hemen hemen her yerde soru olarak önümüze çıkabilir. Shift Tuşu klavyede en çok kullanılan tuşlardan biri olur. Peki bu tuşun görevi nedir. Hemen göz atalım.

Shift Tuşu Görevi

Bu tuş genellikle farklı tuşlarla aynı anda kullanılmaktadır. Kendi başına bir işe yaramayan ama farklı tuşlarla çok ihtiyaç duyulan bir tuştur. En önemli görevi ise büyük yada küçük harf kullanımlarında ortaya çıkar. Örneğin büyük yazıyla yazarken Shift Tuşu’na basılı tutup herhangi bir tuşa bastığınızda bastığınız tuşun küçük yazdığını göreceksinizdir. Bu olayda tam tersini yaparsanız bu sefer küçük yazarken Shift Tuşu’ na basılı tutup bastığınız tuş büyük yazacaktır. Yani anlayacağınız üzere Shift Tuşu’ un görevi çift karakter özelliği taşıtan tuş olarak bilinir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.