Birini Aradığımda Android Neden Sürekli Meşgul Çalar?

/ 2 Ekim 2018 / 2.829 / yorumsuz
Birini Aradığımda Android Neden Sürekli Meşgul Çalar?

Birini Aradığımda Android Neden Sürekli Meşgul Çalar?

 

Rehberinize kayıtlı olan birini aradığınızda sürekli meşgul çalma sorunu pek çok kişinin karşılaştığı bir sorun olarak öne çıkıyor. Sizler için “başka hattan aradığımda ulaştığım ancak kendi hattımdan aradığımda sürekli meşgul çalan telefon beni engellemiş midir?” sorusunun yanıtını aradık. “Aradığım kişi sürekli meşgul, beni engelledi mi?” sorusunun yanıtı yazımızın içeriğinde sizlerle…

 

Yanlışlıkla Engelleme Yapmış Olabilir

 

 

Aslında sorun ne yazık ki LG, Samsung, Huawei ve Sony Xpreia gibi bazı telefon markalarında telefon numaralarının yanına konulan bir tuş. Rehberde gezerken ya da arama esnasında bu tuşa dokunan kişiler uyarı mesajlarına dikkat etmezlerse numara sahibini otomatik olarak engellemiş oluyorlar. Yani aslında haberi olmadan kişi numaranızı engellemiş olabiliyor. Bu nedenle başka hattan aradığınızda ulaştığınız ancak kendi hattınızdan arama yaptığınızda sürekli meşgul çalan kişiyi uyararak numaranız üzerinden engel olup olmadığını kontrol etmesini istemeniz gerekiyor.

 

Kişi Engelleme Nasıl İptal Edilir?

 

 

Aradığınız kişinin telefon numarasının sürekli olarak meşgul çalmasının bir başka nedeni ise hattına uzun süre kontör yüklememesi ya da hattının fatura borçlarını ödememesi de olabilir. Ancak başka bir hat üzerinden arama yapabiliyorsanız bu direkt olarak sizin o kişi tarafından engellendiğiniz anlamına gelir. Bu nedenle kişinin rehberde isminizin üstüne gelip tıkladıktan sonra açılan yeni pencerede yukarıda ye alan üst üste 3 nokta işaretine dokunup engeli kaldır butonuna basması yeterli olacaktır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.