Instagram Telefon Numarası Değiştirme İşlemi

/ 27 Şubat 2019 / 1.488 / yorumsuz
Instagram Telefon Numarası Değiştirme İşlemi

Instagram konusunda sık olan sorulardan biri de telefon numarasını nasıl değiştirebilirim sorusudur. Eğer siz de telefon numaranızı değiştirdiyseniz ve eski numaranızı silip yenisi yazma işleminin nasıl olacağını bilmiyorsanız sizlere bu konuda yardımcı olacağız.

Eski numaranız olduğu için giriş sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Mesela şifrenizi unuttunuz ve telefon numaranıza şifre isteyeceksiniz bu eski numaranız olduğu için şifre alamazsınız. Eski hattınızın kapalı olmasıyla alakalı gelen güvenlik kodunu göremez şifrenizi sıfırlayamazsınız. Bu sorunları yaşamamak için yeni telefon numaranızı doğrulayın ve bu şekilde sorun ile karşılaşmayın.

Instagram Telefon Numarası Değiştirme

Eski olan cep telefonunuzu değiştirmek istiyorsanız uygulama üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer siz de telefon ya da tabletinizden Instagram uygulamanız üzerinden telefon numarasını değiştirmek istiyorsanız size telefon numarası değiştirme aşamalarından bahsedeceğiz.

  • İlk olarak hesabınıza giriş yapın ve profilinizi açın.
  • Ardından profilinizde bulunun profili düzenle kısmına geçiş yapın.
  • Karşınıza çıkan sayfada gizli bilgiler bölümünün altından telefon kısmı vardır.
  • Telefon numarası bölümünden numaranızı değiştirebilirsiniz.
  • Uygulama üzerinden değil de internet adresi üzerinden değiştirmek istiyorsanız bu linke tıklayın.
  • Ardından kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Daha sonra ayarlar kısmına geçiş yapın. Profili düzenle bölümüne tıklayın. Tıkladığınız alanda gizli bilgiler olacaktır. Ardından telefon numarası kısmına tıklayın ve bu alana telefon numaranızı yazın. Artık yeni numaranız kendi hesabınızda aktif hale gelecektir. İnstagram üzerinden telefon değiştirme işlemi bu kadar basit ve kolay bir işlemdir.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.