Chrome arama çubuğu görüntülü arama özelliğini kapatma

/ 27 Eylül 2019 / 1.946 / yorumsuz
Chrome arama çubuğu görüntülü arama özelliğini kapatma

Bugün sizlere Google adres çubuğuna arama kelimesi yazıldığında çıkan resim ön izlemelerini engelleme hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Genel anlamda Google üzerinde yapmış olduğumuz aramalarda, ünlülerin, sporcuların veya filmlerin ön izleme küçük görselleri çıkmaktadır. Bugün ise sizlerle beraber bu arama sonuçlarında çıkan görselleri kapatmayı göstereceğiz.

Google arama sonucu resimli arama sonucu engelleme

Bizlere çok fazla rahatsız eden arama sonuçlarında görselleri kapatmak için ufak bir yöntem vereceğiz. Bu vereceğimiz adımlardan sonra daha resimler çıkmayacaktır.

Sizlerinde görmüş olduğu gibi “Sibel” kelimesini yazdık ve alakalı arama sonuçları çıkarken, resimli bir şekilde karşımıza çıktı. Bunun gibi arama sonuçlarını kapatmak için dediklerimizi uygulayın.

Zengin arama sonuçları kullanıcıların daha fazla deneyim yaşamasını sağlamakta. Ancak bu özellik herkesin hoşuna gitmeyebiliyor. Bunun için Google Adres çubuğuna “chrome://flags/#omnibox-rich-entity-suggestions” anahtar kelimesini tırnaklar olmadan yapıştırın ve enter tuşuna basın.

Omnibox rich entity suggestions ayarını “disabled” olarak düzeltin ve Chrome ‘u kapatıp yeniden açın.

Bu işlemlerden sonra artık görsel zengin arama özelliği kapalı olacağından karşınıza resimli sonuç çıkmayacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz