Chrome Gizli Sekme Geçmişini Öğrenme İşlemi

/ 6 Temmuz 2019 / 6.305 / yorumsuz
Chrome Gizli Sekme Geçmişini Öğrenme İşlemi

Bu yazımızda Chrome Gizli Sekme geçmişini öğrenme konusunda yardımcı olacağız. Gizli sekmenin amacı, tarama etkinliğinin izin vermemesinden kaynaklıdır. Gizli sekmenizi baskın nedenlerden dolayı ya da güvenlik amaçlı kullanıyorsanız bazen tarama geçmişini kısa vadede tutmanız gerekmektedir.

Bu durumu gerçekleştirmenin bir yolu ise kullanmış olduğunuz tüm seklemeleri açık tutmak olacaktır. Açık tuttuğunuz zaman geri düğmesine basılmaya devam edilmektedir. Tüm sekmeleri açık tutmak dışında, Chrome eklentisi olan Off The Record History kullanmak diğer bir seçenek olacaktır. Bu seçeneği etkinleştirdiğiniz zaman, gizli oturumlarınızı, göz atma geçmişinizi bu uzantı ile korumuş olursunuz.

Bu uzantının asıl amacı, gizli tarayıcı sekmesi açıkken sadece tarihinin korumasını sağlamaktır. Ancak bir kere kapattığınız zaman geçmişiniz silinir. Tarayıcıyı kapatmadan önce gizli geçmiş sekmesini de silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bir hatırlatmada bulunacak olursak, geçmişinizi sadece gizli sekme açıkken görebilirsiniz ve gizli geçmişinizi dışarıya aktarma işlemini gerçekleştiremezsiniz.

Bu linke tıklayarak, Off The Record History kullanma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu bağlantıyı kullanarak normal bir tarayıcı sekmesi açın ve chrome://extensions yazarak enter tuşuna tıklayın. Karşınıza çıkan alanda ayrıntılar kısmı yer alacaktır. Ayrıntılar alanına tıklayın. Bu alanda yer alan gizli mod seçeneğine izin ver butonunu aktif edin. Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman istediğiniz sekmeyi kapatabilirsiniz, varsayılan penceresinde giriş yaptığınız uzantılar, yakın tarihte kapattığınız sekmeler silinmeyecektir ve bu alanda yer alacaktır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz