CTRL+P Tuşları Neden Kullanılır?

/ 11 Eylül 2019 / 969 / yorumsuz
CTRL+P Tuşları Neden Kullanılır?

Bugün ki konumuz ctrl+p ne işe yarar bundan bahsedeceğim. Bilgisayar kursunun sınavlarında, okul  sınavlarında da  çok sık karşımıza çıkan bir sorudur.

Bilgisayar her anlamda hayatımızı kolaylaştırır. Bilgisayar kullanırken klavye tuşlarına ihtiyacımız vardır ve  özel simgeleri yapabilmek için shift,ctrl ve ya fn tuşlarıyla birlikte A,C,V ya da P tuşlarını ve buna benzer tuşlarını kullanıyoruz. Bu konumuzda  Control+P diğer ismiyle Ctrl+P tuşunu kullandığımızda ne işimize yarıyor bir bakalım.

Ctrl+p’nin göreviYazdır ” yani ” Printer ” dir. Ctrl+p tuşuna aynı anda bastığımız zaman Word, excel, web sayfası ve diğer dosyalarda bulunan yazıları en pratik ve iyi bir şekilde çıktı almamızı sağlar. Yazıcıya gönder, yazdır gibi seçenek olmayan yerlerde yazdırmak için kullanabilirsiniz. Yani ctrl+p çıkartmak istediğiniz metni yazıcıya göndermek için kullanılan tuşlardır, kısacası yazdırmanın kısayoludur. Ctrl+p tuşları sayesinde metindeki istediğiniz yerleri ayarlar üzerinden seçebilirsiniz.

Ctrl+p tuşu eğer yazdırılacak sayfalar çok ve uzun ise bu sayfalar arasından yazdırmayı istemediğiniz sayfaları çıkarmak için, sadece yazdırmak istediğiniz sayfaların numaralarını girerek yazdırabilirsiniz.

Control+ p (ctrl+p) tuşlarının ne işe yaradığını sizlerle paylaştık eğer sormak istediğiniz sorularınız var ise yorum kısmına yazabilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.