En iyi Android klavyeleri

/ 25 Ocak 2019 / 1.286 / yorumsuz
En iyi Android klavyeleri

 

Android’de varsayılan klavye nasıl değiştirilir?

Android klavyenizi değiştirmek için, Ayarlar bölümüne gidin, Dil ve giriş seçeneğinin üzerine gelin ve açılır pencerenin gösterileceği Mevcut(varsayılan) Klavye seçeneğine dokunun.

Bu pencerede klavyenizi değiştirme seçeneğiniz olacak. Ancak, takılı başka bir klavyeniz yoksa, seçenek gri olabilir veya Google’ın klavyesinde başka bir seçenek sunmayabilir.

Yakın zamanda yeni bir klavye yüklediyseniz ve onu Varsayılan Klavye açılır penceresinde göremiyorsanız, seçeneğe tekrar dokunun ve Giriş yöntemlerini yapılandır üzerine dokunun. Buradan yeni kurulan klavyenizi değiştirin ve şimdi klavye girişlerinizde sunulması gerekir.

Başka bir klavye eklemek istiyorsanız, favori Android klavyelerimizi öğrenmek için okumaya devam edin. Kuşkusuz, dışarıda bıraktığımız birkaç klavye olacak, ancak en çok beğendiğiniz yorumlardan bize bildirin.

En iyi Android klavyleri: Google Klavye

 

Google Play Store’dan edinilebilir : Google Klavye
Fiyat: Ücretsiz

En popüler klavyelerden biri, Google’ın kendi klavyesidir. Bu çoğu için bariz bir seçim gibi görünse de, çoğu Android cihazla önceden yüklenmiş olarak geldiğinden, bazı üçüncü taraf üreticiler klavyeyi sistemden çıkarmaya karar verir.

Klavye yıllarca değişti ve artık çoğu Android kullanıcısı için çok daha eksiksiz bir klavye çözümüdür.

Klavye şık ve yumuşak bir tasarıma, çok sayıda dile, emoji desteğine ve şık temalara sahip. Ayrıca, mesajlarınızı yazmak için klavyede hızlıca kaydırmanıza izin veren, jest yazılar da vardır. Jest kabiliyetlerinden bahseden kelimeleri silmek için kaydırın.

Klavyeyi kullanarak, doğrudan mesajlarınızı kopyalamak için Google’ın yerleşik metin okuma işlevini de kullanabilirsiniz.

En iyi Android klavyeleri: Swype

Play Store’da mevcut : Swype (ücretsiz deneme sürümü)
Fiyat : Ücretsiz deneme, sonra 1 dolara yakın ücreti var

Kaydırma hareketlerini ve sesli komutları kullanmak istiyorsanız, Swype etrafındaki en iyi klavyelerden biridir. Uygulamanın Samsung cihazlarında başladığı ve Nuance’in satın alınmasıyla yavaş yavaş kendi başına bağımsız bir uygulama haline geldiği uzun bir geçmişi var.

Uygulamanın çeşitli temaları, bulut depolama alanlarını, ayrıca otomatik olarak trend kelimeleri toplayan kişisel sözlükleri, web’den ‘canlı dili’, akıllı bir sonraki kelime tahmini, çok sayıda dil paketi ve iki dilde yazmanıza olanak sağlayan iki dilli desteği vardır.

En dikkat çekici özelliği ekran boyunca ‘Swype’ yapabilme ve hızlıca yazma yeteneğidir. Bu tür jestler için, tahtına meydan okuyan başka klavye yoktur. Anlaşılır biçimde, diğer klavyeler seçeneğe sahiptir, ancak jest kontrolleri ile size aynı doğruluk seviyesini sağlama.

Uygulama, deneme sürümü olarak indirmek için ücretsizdir, ancak satın almak için 1 dolara yakın maliyeti vardır. Çeşitli, daha ayrıntılı klavye temaları için uygulama içi satın alımlar da vardır.

En iyi Android klavyeleri: SwiftKey

Google Play Store’dan indirilebilir : SwiftKey
Fiyatı : Ücretsiz

SwiftKey, çevredeki popüler mobil klavyelerden biridir. Geniş dil havuzu, harika akıllı metin yetenekleri, yazım hatası düzeltme yetenekleri, emoji ve temalar vardır. Bu Android klavyesi, karşılaşacağınız en eksiksiz çözümlerden biridir.

Klavyenin kullanımı kolaydır, harfleri arasında iyi bir boşluk vardır ve kalabalığın arasından sıyrılan şey, kelimeleri etkili bir şekilde tahmin etme ve otomatik düzeltme yeteneğidir.

SwiftKey, Google’ın kendi klavyesindeki ileriye dönük mantıksal adımdır.

Uygulamanın bir zamanlar ücretli olduğu, ancak 2014 itibariyle serbest bırakıldığı belirtilmelidir. Ödenen tek özellik, eklenti temalarıdır, ancak zaten mevcut olan birçok ücretsiz temaya sahiptir.

En iyi Android klavyeleri: Fleksy

Google Play Store’dan indirilebilir : Fleksy
Fiyat : Ücretsiz

Bu Android klavyesi, çok şık ve şık tasarımı ile klavyelerin geri kalanından sıyrılıyor. Kullanılabilir tüm kaydırma hareketlerini tamamladığınızda, klavye kullanımı oldukça hızlı ve verimli olur.

En dikkat çekici özelliklerden biri, klavyenin yerleşik GIF desteğidir; bu, web üzerinden GIF’leri alıcılarınıza göndermenize olanak tanır.

Resimli mesajların MMS’ten çok daha pahalıya mal olduğunu unutmayın, ancak web’de dolaşıyorsanız ve sosyal medyaya gönderiyorsanız, Fleksy bir gönderiyi aydınlatmanıza yardımcı olabilir.

Klavyede seçilebilecek birçok tema, emoji desteği ve hatta eğlenceli başarılar var.

Fleksy, gerçekten kalabalıktan sıyrıldığı en renkli ve eğlenceli kullanımlı klavyelerden biri.

Klavyeyi indirmek ücretsizdir ve ayarları üzerinden ekstra satın alma seçeneğine sahiptir.

En İyi Android Klavyeleri: Ginger Keyboard

Google Play Store’dan indirilebilir : Ginger Keyboard
Fiyatı : Ücretsiz

Ginger Klavye kendi klavye temanızı kişiselleştirmenize izin veren eşsiz bir uygulamadır. Önceden hazırlanmış temaların yanı sıra, kendi kişiselleştirme özelliğinin eklenmiş işlevselliği çok şık bir özellik.

Kalabalıktan sıyrılan en önemli özelliklerinden biri, doğrudan klavyeden oynatılabilen dahili oyunlarıdır. Snake gibi basit oyunlar, metroda olduğunuzda ve veri servisi olmadığında eğlenceli bir zaman kaybı sağlar.

Klavye yerleşik emoji, GIF ve çıkartma desteğine sahiptir. Kaydırma hareketi boyunca klavyeyi kullanma yeteneği de vardır. Ayrıca geniş bir dil havuzuna, iyi bir kelime tahmin motoruna ve metni çevirme yeteneğine sahiptir.

Klavyeyi indirmek ücretsizdir ve uygulama içi satın alımlarla özelleştirilebilir.

En iyi Android klavyeleri: AnySoftKeyboard

Google Play Store’dan indirilebilir : AnySoftKeyboard
Fiyatı : Ücretsiz

Bu klavye, çoklu dil desteği için kullanılan klavyeden bir tanesidir. Bu diller arasında değiş tokuş yapmak bir tokatlamak aracılığıyla yapılabilir, çok sayıda dil desteği vardır.

Klavyede ayrıca, bir klavyeyi bir tablette kullanıyorsanız, PC klavyesinde olduğu gibi Shift + harfini kullanarak harfleri hızlı bir şekilde kullanmanıza olanak tanıyan çoklu dokunma desteği vardır.

Uygulama içinde, jest, ses ve tema desteği var.

Klavyeyi biraz sade ve sıkıcı görünecek şekilde diğer klavyelere göre buluyoruz, ancak yine de indirebileceğiniz ve kendiniz deneyebileceğiniz ücretsiz bir uygulama.

En iyi Android klavyeleri: Smart Keyboard

Google Play Store’dan indirilebilir: Smart Keyboard (deneme sürümü)
Fiyat : Ücretsiz deneme, sonra Pro sürümü için 2 dolar yakın bir ücreti var

Klavye, Android deneyiminizin görünüşünü ve verdiği hissi kişiselleştirmek isterseniz uygulamaya gidin. Klavyenin ayarlarıyla tuşların yüksekliğini özelleştirebilir ve ayrıca sembolleri daha büyük veya daha küçük yapabilirsiniz.

Klavyeyi diğerlerine göre biraz daha benzersiz kılan T9 giriş kabiliyetidir, dokunmatik ekranlı telefonlara alışkın olmayan insanlara geçişi kolaylaştıran, T9 klavyeli, eski dokunmatik ekranlı olmayan telefonları kopyalar.

Klavye ile bir ses seçeneği, çoklu dil desteği, akıllı metin ve yazım alışkanlıklarınızı analiz eden yerleşik bir sözlük bulacaksınız.

Tek dezavantajı, deneme süresi dolduktan sonra satın almak için 2 dolara yakın maliyeti olması. Popüler Android klavyelerin çoğu ücretsizdir, bu nedenle 2 dolara yakın fiyat etiketi daha az çekici hale getirir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.