Facebook İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Açılır, Nasıl Kapatılır?

/ 12 Eylül 2018 / 2.161 / yorumsuz
Facebook İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Açılır, Nasıl Kapatılır?

Facebook İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Açılır, Nasıl Kapatılır?

Sürekli olarak çalınan hesaplar ile ilgili şikâyetler almaya devam eden Facebook hesap güvenliğini arttırma amacı ile ek güvenlik önlemlerini hayata geçirmeye çalışıyor. Bunlardan biride iki faktörlü kimlik doğrulama adımı olarak öne çıkıyor. özellikle de şifresinin çalınma girişimine uğradığına inanan ya da hesabını aktif olarak kullandığı için çalınması durumunda mağdur olacak kişilerin bu ek güvenlik önleminden yararlanması önerilmektedir. Peki, Facebook iki faktörlü kimlik doğrulama nasıl açılır, nasıl kapatılır?

Facebook İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Açma

Hesabınızı güvene almak ve işinizi şansa bırakmamak adına Facebook iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğinden yararlanabilirsiniz. Bu özelliği aktif hale getirdiğiniz anda Facebook şifresi ile hesabınıza giriş yaptıktan sonra ardından ikinci bir güvenlik önlemi olarak cep telefonunuza gönderilen SMS şifresini de girmeniz istenecektir. Bunun için Facebook uygulamasına giriş yaptıktan sonra ayarlar sekmesinden Ayarlar ve Gizlilik bölümünü işaretleyip gelen yeni seçeneklerden sırası ile Ayarlar, Güvenlik ve Giriş, İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Kullan, Başlat ve Kısa Mesaj seçeneklerini işaretleyin.

Facebook İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Kapatma

Kullandığınız bu özellikten sıkıldıysanız ya da her seferinde hesabınıza girerken cep telefonunuza gelen kod ile uğraşmak istemiyorsanız Facebook iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini pasif konuma getirmek yeterli olacaktır. Bunun için yukarıda yer alan açma işlemindeki adımları tek tek uygulayarak son ekrana gelin ve burada onay verdiğiniz tik işaretini kaldırarak değişikliği kaydedin.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.