Facebookta Maille ve Telefonla Arama Devri Kapanıyor

/ 5 Nisan 2018 / 805 / yorumsuz
Facebookta Maille ve Telefonla Arama Devri Kapanıyor

Facebook, üçüncü taraf erişiminin kullanıcı verilerinden nasıl sınırlandırılacağını açıkladı

Birkaç hafta önce Mark Zuckerberg , Facebook platformunun 2016 Amerika Birleşik Devletleri seçiminin sonucunu etkilemek için kullanıldığını fark ettikten sonra bir açıklama yaptı . Bugün, Facebook, kullanıcıların verilerini yanlış ellere düşürmenin tam olarak ne kadar kısıtlı olduğunu incelerken, en az 87 milyon hesap bilgisinin Cambridge Analytica (ABD’nin 70 milyon hesabı) ile uygunsuz bir şekilde paylaşıldığını kabul etti.

API’lar veya Uygulama Programı Arayüzü aracılığıyla birçok kullanıcı verisi mevcuttu; bu, üçüncü tarafların Facebook, Etkinlikler, Arkadaş listeleri, Gruplar ve Sayfalar gibi çeşitli modüllerden bilgi almalarına izin verecek. Facebook, üçüncü tarafların bu modüllerden elde ettiği verileri kısıtlıyor ve herkesin zayıf hesap kurtarma seçeneklerini kullanmasını zorlaştırıyor.

Facebook girişi, check-in, fotoğraf, video, yayın, etkinlik ve grup gibi bilgilerin üçüncü taraflarla paylaşılmasına izin vermeden önce kullanıcının açıkça onayını gerektirecek. Ayrıca, bugün başlayarak, üçüncü taraf uygulamaların artık dini / siyasi görüş, ilişki durumu, fitness etkinliği, özel arkadaş listeleri, eğitim / çalışma tarihi, müzik dinleme etkinliği gibi kişisel bilgilere erişmesini istemiyor. kişisel beğenileriniz veya beğenmemeniz.

Gelecek hafta, uygulamalarının üç ay içinde kullanılmaması durumunda geliştiricilerin artık herhangi bir kullanıcının bilgilerine erişimi olmayacak.

Facebookta Maille ve Telefonla Arama Devri Kapanıyor

İşte Facebook’un kullanıcı verilerini korumak için yaptığı birkaç şey var:

  • Artık bir Facebook profilini telefon numarası veya e-posta adresiyle arayamazsınız.
  • Arama ve metin geçmişi mesaj verilerini toplamaz, daha çok kimin mesajını / aradığını en sık arayamaz. Bunu devre dışı bırakabilirsiniz ve bir yıldan eski tüm kayıtlar silinir.
  • Instagram API değiştirildi
  • 059 Nisan Pazartesi günü, Facebook kullanıcıları, hangi uygulamaları kullandıklarını ve bu uygulamaların hangi bilgilere erişebileceğini görmek için Newsfeed’in en üstünde bir bağlantı görecek.

    Facebook Haber Merkezi postası için Kaynak 1 bağlantısına bakın veya Facebook’un ilerlediği her şeyin teknik bir dökümü için Kaynak 2’ye bakın.

Kaynak 1 | Kaynak 2


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.