Facebook, terörist içeriği kaldırmayı hızlandırıyor!

/ 9 Kasım 2018 / 373 / yorumsuz
Facebook, terörist içeriği kaldırmayı hızlandırıyor!

 

Facebook’un terörist içerikleriyle alakalı çalışmaları

 
Facebook, terörist içeriği bulmak ve kaldırmak için daha iyi bir iş yapmaya çalıştığını söyledi. Ayrıca Dünyanın en büyük sosyal ağının başarı belirtilerinin görüldüğünü aktardı.

Facebook üçüncü çeyrekte, terörizmle ilgili 3 milyon mesaj çektiğini, Facebook’un ikinci çeyrekte çıkardığı 9.4 milyon mesajdan bir düşüş olduğunu söyledi. Şirket, terörist içeriğinin  kullanıcı tarafından düştüğünü bildirdikten sonra platformda aktif olarak geçirilen sürenin, ilk çeyrekte 43 saatten üçüncü çeyrekte 18 saate düştüğünü belirtti.

Sosyal ağlar, şiddetin gerçek dünyaya yayılmasından önce terörist içeriği kaldırmak için baskı altındadır. Şirketler çabalarını artırdıkça, kötü aktörler sürekli olarak saptamaktan kaçınma stratejisini değiştiriyorlar. Facebook, bazı teröristlerin yeni hesaplar oluşturmaya veya mesajlarını kırmaya çalıştıklarını söyledi.

Facebook’un küresel politika yönetimi şefi Monika Bickert ve şirketin başkanı Brian Fishman, “Terörün varlığını sosyal platformlarda azaltabiliyoruz, ancak bunu tamamen ortadan kaldıracağız” diye belirten terörizm politikası ile alakalı blog yazdılar.

Facebook, yorumcuların öncelik vermesi gereken terörist içeriği tespit etmek için makine öğrenimine dayanır. Bazen sistem, “teröre destek” yazısının “yüksek güven” içerdiğini tespit ederse, otomatik olarak yayınları geri çeker yani kaldırır. Şirket ayrıca bazı araçlarını daha fazla dile müdahale etme açısından çalışmalarını yürütüyor.

Facebook, üçüncü çeyrekte, IŞİD ve El Kaide ile ilgili içeriğin yaklaşık yüzde 99‘unun bir kullanıcı bildirmeden önce teknoloji şirketi tarafından aşağı çekildiğini söyledi.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.