Facebook Messenger’dan nasıl çıkış yapılır?

/ 11 Nisan 2018 / 13.377 / yorumsuz
Facebook Messenger’dan nasıl çıkış yapılır?

Facebook Messenger’dan nasıl çıkış yapılır?

Facebook Messenger’ı kendi bağımsız uygulaması yapmak için bir süre önce karar verdi. Facebook Messenger uygulamasında, orijinal Facebook uygulaması gibi bir çıkış düğmesi yok, ancak bir çok kullanıcıyı rahatsız ediyor. Bu makalede, Android ve iOS’ta Messenger uygulamasının telefonunuzdan veya PC’nizden nasıl çıkış yapacağınızı göstereceğiz.

Android’de Facebook Messenger’dan nasıl çıkış yapılır?

Android’de Facebook Messenger’dan çıkış yapmak için iki yöntem vardır: Cihaz Ayarları’ndaki Messenger uygulamasının verilerini temizleyin veya Facebook uygulamanızdan Messenger oturumundan çıkış yapın .

Ayarlar’daki Messenger uygulama verilerini temizleme

Facebook Messenger’dan çıkmak için Android cihazınızın Ayarlar bölümüne gitmeniz gerekiyor .

Açık uygulama varsa kapatın ve son uygulama listenizden kurtulun, aksi takdirde bu numara işe yaramaz.
Ayarlar , aşağı kaydırarak uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi ve görene kadar ilerleyin Messenger .
Buna dokunun ve Verileri temizleyin .
Artık uygulama çekmecenizdeki Messenger’a dokunmaya gittiğinizde, sizi otomatik olarak kaydetmeyeceğini görmelisiniz.

Profesyonel ipucu: Telefonunuzda başka bir kullanıcı hala giriş yaparken Facebook mesajlarını kontrol etmek istiyorsa , kendi hesabına giriş yapmak için Hesap Değiştir‘e dokunmanız yeterlidir .

Ayarlar> Uygulamalar> Messenger> Depolama> Verileri temizle

Facebook uygulamasından Messenger oturumu kapatma

Telefonunuzda Messenger’ınız varsa, Facebook uygulamasına sahip olmanız da iyi bir fırsattır. Android Facebook uygulamasından sağ üstteki Diğer düğmesine (bu üç satır olarak görünmelidir) dokunun , ardından Hesap ayarlarına gidin , ardından Güvenlik ve giriş yapın . Sen adlı bir bölüm göreceksiniz Giriş yaptıktan Nerede sonra sadece Messenger oturumu seçin ve dokunun Oturumu .

Facebook uygulaması> Diğer> Hesap ayarları> Güvenlik ve giriş> Giriş yapmadınız> Messenger> Oturumu Kapat

IOS’ta Facebook Messenger’dan nasıl çıkış yapılır?

Facebook uygulamanızı açın (Messenger değil, Facebook iOS uygulamasının kendisi), ardından sağ alttaki Diğer düğmesine dokunun . Ayarlar’a ilerleyin , Hesap Ayarları’na ve ardından Güvenlik’e dokunun . Gelen Güvenlik menüsüne gidin Giriş yaptıktan nerede . Açtıktan sonra, tüm Facebook hesabınızın etkin oturumlarını herhangi bir cihaz, uygulama veya tarayıcıda yönetebilirsiniz. Ardından “iOS 10’da Facebook Messenger” olarak listelenen oturumu veya iPhone’unuzun hangi iOS sürümünü çalıştırdığını kapatın. Messenger’ı bir sonraki açışınızda, çıkış yapacaksınız ve daha önce olduğu gibi aynı hesapla tekrar giriş yapmanız istenecek ya da bu noktada hesapları değiştirmeyi seçebilirsiniz.

Facebook uygulaması> Diğer> Hesap ayarları> Güvenlik ve giriş> Giriş yapmadınız> Messenger> Oturumu Kapat

Messenger uygulamasından Facebook web sitesinden nasıl çıkış yapılır?

IOS veya Android Messenger uygulamalarını Facebook web sitesinden, bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzun tarayıcısından çıkarabilirsiniz. Facebook.com’a gidin, ardından sağ üstteki açılır menüden Ayarlar’ı seçin. Güvenlik ve Giriş bölümüne gidin , ardından Giriş Yaptığınız Yer adlı bölümü bulun . Oturumu kapatmak istediğiniz Messenger oturumunu bulun, sağdaki üç noktayı tıklayın ve ardından Oturumu Kapat’ı tıklayın .

Ayarlar> Güvenlik ve Giriş> Giriş Yaptığınız Yer> Messenger> Çıkış Yapın

Bu geçici yöntemler biraz can sıkıcı, ama işe yarıyorlar. Facebook durumu daha kolay hale getirmek için durumu değiştirmeye istekli görünmüyor. Genel olarak Facebook’tan rahatsızlık duyuyorsanız, ön yüklemeyi vermeyi ve bu Facebook alternatiflerinden birini denemeyi düşünebilirsiniz .

Facebook’un Messenger’ı ayrı bir uygulama haline getirme kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Çıkış yapma düğmesi olmadığından sizi rahatsız mı ediyor? Yorumlarda bize bildirin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.