Facebook’ta arkadaşlarınızı geçici olarak nasıl kapatabilirsiniz?

/ 7 Aralık 2018 / 476 / yorumsuz
Facebook’ta arkadaşlarınızı geçici olarak nasıl kapatabilirsiniz?

 

Facebook’ta arkadaşlarınızı geçici olarak nasıl kapatırsınız?

 
Facebook, kısa bir süre için yayın akışındaki daha hevesli posterlerin bazılarını sessizce susturmak için bir Erteleme düğmesi başlattı.

Hepimizin o arkadaşları var. Olanları  gayet biliyorsun. Bugün kedilerinin üç fotoğrafını yayınladılar ve öğle yemeği zamanı bile değil. Öğle yemeğinin ne zaman olduğunu kesinlikle bileceksiniz, çünkü tabağındaki şeyin resmini de alacaksınız. Aslına bakarsanız saçmalıktan ibaret her neyse troller olabiliyor ya da fail hareket yapan insanlar. Şimdi yeni özelliği inceleyelim.

Erteleme özelliği, bir alarm saatindeki bir erteleme düğmesi gibi çalışır. Bir arkadaşınız cıyaklamayı kesmezse, içeriklerini 30 gün boyunca sessizce kapatmak için yayınlarındaki Erteleme düğmesini tıklayabilirsiniz.


 

Facebook’ta arkadaşlarınızı geçici olarak kapatma

 
Bu özelliğe bir gönderinin sağ üstündeki seçenekler düğmesine basarak ve ardından Ertele’yi seçerek erişebilirsiniz. Bu, herhangi bir noktada tersine çevrilebilir ve akıştaki içeriği kontrol etmekten ve hatta arkadaşları kaldırmadan çok daha az rahatsız edici bir yoldur.

Özellik gruplar ve sayfalar için çalışır ve sessizdir, böylece arkadaşınız rahatsız edilmez.

Burada Facebook’un hedefi, kullanıcılara yayın akışı üzerinde “daha ​​fazla kontrol” sağlamak ve “Facebook’ta geçirdiğiniz sürenin iyi harcanmasını” sağlamaya yardımcı olmaktır.

Facebook’tan bir blog yazısı, ekin gerekçesini açıklıyor. “İnsanlardan, Yayın Akışı’nda gördüklerini ve gördüklerini saptamak için daha fazla seçenek istediklerini duyduk. Erteleme ile, sürekli olarak takip etmekten vazgeçmek zorunda kalmazsınız, kısa bir süre için birisinin mesajlarını görmeyi bırakmanız yeterlidir. ”

İçeriğimizi filtrelemeye yardımcı olan kontroller her zaman her platform için hoş bir ek olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.