Fortnite Google Play’da yer almazsa APK indirilecek!

/ 25 Aralık 2019 / 64.877 / yorumsuz
Fortnite Google Play’da yer almazsa APK indirilecek!

Fortnite, Google Play üzerinden indirilemediği için APK olarak kullanıcılara sunulabilir. Google ile şirket arasında yaşanan tartışmadan dolayı geliştiriciler uzlaşma yoluna gitmek isterken, Google’ın işleri zorlaştırması APK indirimine yönlendirecek gibi duruyor. İşte detaylar…

Son zamanların en fazla oynanılan oyunlarının başında yer alan Fortnite çok hızlı bir şekilde gelişme göstermeye devam ediyor. Oyunun kullanıcı sayısı ciddi anlamda beklentilerin çok ama çok üstünde yer alıyor. Oyun şirketi ise yaşanan bu anlaşmazlığından dolayı Google Play mağazasına oyunu yükleyemiyor. Geliştirici Epic Games, Fortnite oyununu bu bakımdan kendi web sitesi üzerinden indirime hazırlıyor.

Google ile anlaşmazlık neden?

Google ile Fortnite’ın anlaşmazlığı aslında ödeme yöntemi. Şirket V-Bucks ödeme yöntemi ile anında parayı hesabında görmek istiyor. Ancak Google bunu kabul etmezken, %30 komisyon istiyor. Bu durum ise şirketin açıklamasına göre Google’ın en fazla hakkının %20 olması gerektiğini ve bunun bile fazla olduğunu söylerken %30’luk bir komisyonla kimsenin bir şey kazanamayacağını ifade ediyor.

Fortnite nasıl indirilir?

  • epicgames.com/fortnite/tr/home adresi üzerinden iOS, PC ve Mac, PS Xbox hatta Nintendo seçin.
  • Hesanınız var ise direk indirme bağlantısı karşınıza çıkacak.
  • Yoksa kayıt olup hesap açın.

Tüm bu işlemlerden sonra APK inmiş olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz