Fortnite Mobile : 5 Temel İpucu öğrenmezseniz eksik kalabilirsiniz

/ 19 Ekim 2018 / 1.067 / yorumsuz
Fortnite Mobile : 5 Temel İpucu öğrenmezseniz eksik kalabilirsiniz

 

Fortnite Mobile Temel İpuçları

Fortnite: Battle Royale , nerede olursanız olun dünyanın en büyük multiplayer oyununu deneyimlemenize izin vererek, iOS‘ta yavaş yavaş yayılıyor Android oyunudur diye biliriz. Epic Games‘in popüler hayatta kalma atıcılarının her bir parçası küçük ekranda oynanırken, Victory Royale’yi sadece kendi baş parmaklarınızla oynaya bilmek için ustalaşmanız gereken bir avuç mobil-özel mekaniği var.

Bunu göz önünde bulundurarak, telefonunuzda veya tabletinizde Fortnite: Battle Royale‘a hakim olmak için 5 önemli ipucu burada.

1. Otomatik Çalıştırmada Ustalaşın

Fortnite‘ın mobil cihazlara özgü mekaniğinin tümünden, autorun(otomatik çalıştırma) en önemli şey. Sanal ekranlı joystick‘e iki kez dokunmak, karakterinizin otomatik olarak ileriye doğru ilerlemesine izin verir, bu da sol parmağınızı serbest bırakır ve çekim sırasında, atlamaya ve binaya konsantre olmayı kolaylaştırır. Adaya daha hızlı düşmek için iniş aşamasında bile otomatik çalıştırmayı kullanabilirsiniz. Otomatik oynatmayı durdurmak için joystick‘e dokunmanız yeterlidir.

2. Göstergelerinizi Tanıyın

Fortnite‘ın mobil versiyonu, kulaklık takmamanız durumunda önemli oyun içi seslere karşı sizi uyarmak için özel göstergeler kullanır. Oldukça açıklayıcılar, ama her ihtimale karşı, kısaca yazacak olursak.

Kırmızı ateş simgesi, düşman ateşinin bu yönden geldiğini gösterirken, beyaz ayak simgesi ayak sesleri için aynı anlama gelir. Sarı hazine sandığı simgesini görüyorsanız, yakınlarda değerli bir sandık var demektir.

3. Haritayı Genişletin

Oyunun konsol yada PC versiyonunda olduğu gibi, konumunuzun farkında olmak Fortnite: Battle Royale‘de hayatta kalmanın anahtarıdır. Çemberin içinde kalmak için ve savaşırken haritaya daha iyi bakmak için, ekranın sol üst tarafındaki harita simgesine hafifçe vurmanız yeterlidir.

4. Şarjörü takip et ve doldurmayı Unutmayın

Tüm Fortnite ekran kontrolleri ile, aslında nasıl yeniden doldurmayı anlamak zor olabilir. Bunu yapmak için, envanterinizin hemen üstünde, ekranın altındaki cephane sayacı simgesine dokunun. Fortnite‘nin herhangi bir yinelemesinde olduğu gibi, sık sık yeniden doldurun, ısıtılmış bir ateşin ortasında savunmasız kalmamanın anahtarıdır.

5. Konsolunuzu veya PC Hesabınızı Bağlayın

PS4, Xbox One veya PC‘de Fortnite oynarsanız, Epic Games hesabınızı bağlayabilir ve ilerlemenizi paylaşabilir ve platformlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Hesapları bağlamak için Epic Games web sitesine gidin , ekranın sağ üst kısmındaki Hesap‘ı seçin ve Bağlantılı Hesaplar‘ı tıklayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.