Twitter, An’larda “ek açıklamaları” test ediyor!

/ 19 Ekim 2018 / 495 / yorumsuz
Twitter, An’larda “ek açıklamaları” test ediyor!

 

Twitter An’lar kısmında ek açıklamalar

Heyecan ve Durgunluk öykülerinde bağlamsal bilgiler sağlayan Anlar‘a küçük ve yeni bir değişiklik geliyor. Twitter kullanıcısı tarafından tespit edilen ve bir dizi Twitter ürün ekibi üyesi tarafından onaylanan küçük parçacıklar (ek açıklama), bir An’daki tweet‘lerin arasına sıkışmış görünüyor.

Twitter‘ın meta veri ek açıklamalarıyla karıştırılmaması gereken “ek açıklamalar” olarak adlandırılan bilgilerin morsellerini(lokmalarını, parçalarını), Twitter‘ın seçilmiş trend içeriğini içeren tweet‘leri açıklığa kavuşturmayı ve bağlam sağlamayı amaçlıyor. Ürün ekibine göre, Twitter‘ın küratör(arşiv yöneticisi grubu) tarafından yazılıyor.

Testlerimizde ek açıklamalar yalnızca mobil uygulamada görünür ve masaüstündeki aynı Anlarda görünmez. Şimdiye kadar onları NFL, Moviepass ve diğeri Beyaz Saray’daki kadro değişiklikleri hakkında bir hikayede gördük.

Küçük bir özellik olan ve küçük bir detay olsa da ek açıklamalar, Twitter‘ın platformunu değer ve dürüstlükle aşılama yollarını araştırıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.