Fortnite PUBG’yi Geride Bıraktı!

/ 30 Kasım 2018 / 557 / yorumsuz
Fortnite PUBG’yi Geride Bıraktı!

Fortnite PUBG’yi Geride Bıraktı!

 

Battle Royale modunu en iyi şekilde oyun severler ile buluşturan hiç kuşkusuz PUBG ve Fortnite oyunları oldu. Dünya genelinde milyonlarca oyuncuya sahip olan bu iki oyun Battle Royale modu ile sayesinde kıyasıya rekabet içerisine giriyorlar. Çeşitli oyun platformları tarafından açıklanan raporlara göre Fortnite ezeli rakibi PUBG’yi bir hayli geride bıraktı.

 

Fortnite Kullanıcı Sayısında Artış

 

Her ne kadar Fortnite ve PUBG aralarında oyun modunu paylaşma konusunda birbirlerine rakip olduklarını gösterseler de bu süreçten daha çok kazananın Fortnite olduğu resmi rakamlara göre kendisinin üstün olduğunu gösteriyor. Tam 200 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olan Battle Royale, PUBG’yi bir hayli geride bıraktığı görülüyor.

 

2018 Haziranda Kullanıcı Sayısı 130 Milyondu

 

2017 yılının Temmuz ayında PUBG oyununa rakip olarak çıkarılan Fortnite bu büyük gelişimini Battle Royale tarzı oyun çıkarması beraberinde çıkış yapmasına imkan tanıdı. Hatırlanacağı üzere çıktığı günden Haziran 2018 tarihine kadar tam 130 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. Bugünlerde ise çıkışını sürdürerek özellikle Battle Royale modu ile birlikte PUBG’ye karşı ağırlığını ilan etmiş oldu.

PC, PS4 ve Xbox One oyun platformlarından harika bir şekilde oynanması mümkün olan bu iki oyunun rekabetleri ilerleyen yıllarda da sürecek gibi görünüyor.

 

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.