Google Android Q’ya 65 yeni emoji getiriyor

/ 17 Temmuz 2019 / 961 / yorumsuz
Google Android Q’ya 65 yeni emoji getiriyor

Google, tembel ve gofretler de dahil olmak üzere Android Q’ya 65 yeni emoji getiriyor

Yüksek beşli, kaka veya öpücük kullanıyor olsanız da, emoji dünya çapında web tabanlı sohbetlerde bir fikstür haline geldi. Emoji havuzu her zaman genişliyor ve şimdi Google Android’e daha da kazandırdığını duyurdu.

Şirket, Dünya Emoji Gününün bir parçası olarak Android’e 65 yeni emoji getirdiğini açıkladı. Dikkat çeken eklemelerin bazıları arasında bir tembel hayvan, falafels, su samuru, diya lamba, sarımsak, waffle, servis köpekleri, bir orangutan ve bir kokarca var. Aşağıdaki tüm eklemeleri görüntüleyebilirsiniz – daha yakından bakmak için resmin üzerine tıklayın.

Google ayrıca, Unicode’un bir cinsiyet belirtmediği emoji için 53 cinsiyet dahil tasarım içerdiğini söylüyor.

 

Google, “Örneğin,“ polis memuru ”emojisi genellikle erkek olarak gösterilir ve“ saç kesimi yapan kişi ”kadındır, bu da cinsiyet klişelerini güçlendirebilir” dedi. “Bu güncellemeyle, cinsiyet belirtilmemiş emoji varsayılan olarak Android’deki cinsiyet belirsiz bir tasarıma sahip olacaktır – ancak cinsiyete dahil olmak istiyorsanız erkek ve kadın sunumları arasında seçim yapabilirsiniz.”

Sonunda, Mountain View şirketi, aynı zamanda 71 adet çok tenli çiftin en son sete getirildiğini söylüyor. Tüm bu yeni eklemeler ve ince tasarımlar, resmi olarak Android Q’da satışa sunulacak . Bu sete yapacağınız başka ilaveler var mı? Yorumlarda bize bildirin!


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.